Karbon çelik ASME B16.5 Soket Kaynak flanşı

- Apr 19, 2018-

Karbon çelik ASME B16.5 Soket Kaynak flanşı


Soket kaynak flanşı , bir tarafın çelik borularla kaynaklandığı ve diğer tarafın cıvatalarla bağlandığı bir tip flanştır. Karbon çelik ASME B16.5 soket kaynak flanş malzemesi ASTM A105, standart ASME B16.5.

Uygulama aralığı:

Soket kaynak flanşı genellikle boru hatlarında 10.0 MPa'nın altındaki, çap DN 80'in altındaki basınçta kullanılır. Soket kaynak flanşı, düşük basınç ve sıcaklık boru hatları için uygun küçük sertlik ile karakterize edilir. Soket kaynak flanşı ve soket flanşı çelik borunun bir ucudur ve diğer ucunda cıvatalı bağlantı vardır. Soket flanşının sızdırmazlık yüzeyi, yükseltilmiş yüz (RF), erkek ve dişi yüzey (MFM), zıvana oluk yüzeyi (TG), halka bağlantı yüzeyi (RJ) anlamına gelir. Soket flanşı (kısa flanş flanşı), soket flanşının temel şekli neredeyse flanş üzerindeki silp ile aynıdır, yani flanşın iç deliğine bir soket deliği açılması, daha sonra borular kaynaklanacak soket deliğine sokulur. flanşın arkasındaki kaynaklar, soket flanşı ile Cao arasındaki boşluklar, korozyona yol açması, kaynak dikişinin içi bu korozyonu önleyebilir. Hem iç hem de dış tarafa kaynaklanmış soket flanşları, düz kaynaklı flanşın ve aynı statik mukavemetinkinden% 5 daha fazla olan bir yorulma mukavemetine sahiptir. Bu soket flanşını kullanırken, iç çapının borunun iç çapı ile aynı olması gerekir. Soket flanşı sadece nominal çap 80 veya daha az olan borular için uygundur.

socket flange 1.jpgSW 4.jpg

Pekin Metleader Boru Hattı Teknolojisi A.Ş. sorumlu bir üretici olarak, 36 yılı aşkın süredir karbon çelik soket flanş ihracatçısı olarak dünyanın her yerinden gelen tüm onur müşterileri ile işbirliği yapmak istiyoruz. Soruşturma hoşgeldiniz ve bizi ziyaret edin. Güvenilir ortağınız olmaktan çok memnunuz.