Karbon çelik boru özellikleri

- Apr 24, 2018-

Karbon çelik boru özellikleri


Malzeme: ASTM A106 Boyut: NPS 1/2 ″ - 24 ″ Duvar kalınlığı: Çizelge 10, SCH 160, STD, XS ve XXS. Karbon çelik ASTM A106 dikişsiz basınç borusu (ASME SA106 borusu olarak da bilinir) genellikle oton gazı rafinerileri, enerji santralleri, petrokimyasal tesis, kazan ve gemi inşa etmek için kullanılır, boru hattında sıvı ve gazın daha yüksek bir sıcaklığı olmalıdır. Ve stres seviyeleri.
Pekin Metleader Boru Hattı, A106 borusunun (SA106 Borusu) bir dizi ürününü stoklar: B ve C I / 2 inç ila 30 inç çaplı SCH 10 - 160, STD, XS ve XXS SCH 20 - XXS
Kapsamı:
ASTM A106 dikişsiz basınç borusu (ASME SA106 boru hattı olarak da bilinir), yüksek sıcaklıkta servis için dikişsiz bir karbon çelik nominal duvar borusunu kaplar. Bükme, kıvırma ve benzeri şekillendirme işlemleri için uygundur.
Aşağıdaki NPS 1-1 / 2 ", sıcak bitmiş veya soğuk çekilmiş olabilir. Aksi belirtilmedikçe, NPS 2" ve yukarıdaki malzemeler ısıl işlem görecektir.
Süreci:
Çelik öldürün, birincil eritme işlemi, ayrı bir gazdan arındırma veya rafine etme ile bir araya getirilebilen açık bir ocak, bazik oksijen veya elektrikli fırındır. Döküm veya döküm kütük döküm çelik izin verilir. Termal bitmiş tüpler ısıl işlem gerektirmez. Soğuk çekilmiş boru son soğutmadan sonra ısıl işlem görecektir.
Müşteriye özel talimatlar: A106 ve SA106'daki değişiklikler nedeniyle lütfen satın alma siparişinizde SA106'ya ihtiyacınız olup olmadığını belirtin. Lütfen S / A106 teknik özellik sayfasında izin verilen kimyasal değişikliklere bakın. Daha önce Amerikan test ve malzeme derneği (ASTM) olarak bilinen ASTM International'ın, BME dikişsiz boru hattının spesifikasyonuna karar vermediğini lütfen unutmayın. Şimdi ASTM A106 B ve ASME SA 106 B farklı boyuttadır.

carbon steel pipecarbon steel oil casing pipe 1.jpg