3LPE korozyon önleyici borunun incelenmesi

- Jul 17, 2018-

3LPE korozyon önleyici borunun incelenmesi

Petrol taşımacılığı için 3LPE anti-korozyon boru hattı, epoksi tozun anti-korozyon fonksiyonu anti-korozyon ve ikincisi sürükle azaltma. Genellikle boru hatlarının ömrünü uzatmak ve genellikle küçük kalibreli ve kısa mesafeli petrol üretimi ve üretimi için garanti sağlamak için boru hatları, kanalizasyon arıtma ve reenjeksiyon boru hatlarının toplanması için kullanılır. Çin'in Batı-Doğu Gaz Boru Hattı Projesi'nde ilk kez sürtünme ve enerji tasarrufunu azaltmak amacıyla ilk kaplama teknolojisi uygulanmaktadır.
3LPE anti-korozyon, boru hattının harici bir korozyon önleyicisidir. 3PE anti-korozyon çelik boru, son derece yüksek sızdırmazlık performansına sahiptir. Uzun süreli işletme büyük ölçüde enerji tasarrufu sağlayabilir, maliyeti azaltabilir ve çevreyi koruyabilir. Korozyon önleme işlemindeki her bağlantı standarda göre test edilmelidir.

Inspection of 3LPE anti-corrosion pipe.jpg

Birincisi: Çıplak boruda, yüzey yağını, çelik boru çukurlarını, delaminasyon, kaynak şeklini ve yüksekliğini vb. Kontrol edin.

İkincisi: Pas temizlendikten sonra, çapa derinliğini kontrol edin (daha ince detay için ankraj şablonuna bakın) Üçüncü: Tamamlama kontrolünden sonra 3LPE anti-korozyon: EDM kaçak tespiti, sıyrılma mukavemeti (60 ° C ve oda sıcaklığı), FBE kalınlığı, genel olarak korozyon önleyici tabakanın kalınlığı; Laboratuvar katot sıyırma, girinti mukavemeti, anti-bükme, 1000 saat suya batma, vb.
Dördüncü: Elektrikli kıvılcım detektörü, elektrikli kıvılcım sızıntısı tespiti sırasında uygulanabilir. Bu ekipman dijital devre kontrolü ve darbe üretimi ilkesini benimser. Eşsiz tek tuşla geçiş, şarj sırasında otomatik olarak şarj durumuna geçer. Dijital devre yapısı, gösterge değerini daha kararlı hale getirir ve yüksek voltajlı darbelerin algılanması daha kararlıdır. Alüminyum alaşımlı kasa, tüm makineyi daha güzel ve dayanıklı hale getirir.
Beşinci: Boru hattının korunması gerekiyorsa, ısıyla daralan bir kayış kullanılabilir.