Karbon çelik borular ve tüpler için giriş

- Jun 05, 2018-

Karbon çelik borular ve tüpler için giriş

Karbon çelik borular ve borular, çelik külçe veya masif kütükler ve daha sonra sıcak haddelenmiş, soğuk haddelenmiş veya soğuk haddelenerek yapılır. Karbon çelik boru, Çin'in çelik boru sektöründe önemli bir konuma sahiptir.
Tamamlanmamış istatistiklere göre, Çin'de yaklaşık 240 karbon çelik boru üretim tesisi ve yıllık yaklaşık 4.5 milyon ton üretim kapasitesine sahip yaklaşık 250 set karbon çelik boru ünitesi bulunmaktadır. Bakış açısından, <% 71, <% 25, <φ159-650,% 'sini hesaplıyor. Çeşitler açısından bakıldığında, genel amaçlı boru% 54'lük bir paya sahip olan 1,9 milyon ton; petrol boru hattı 760.000 ton olup% 5,7'dir; hidrolik pervane, hassas boru 150.000 ton,% 4,3'lük muhasebe; Paslanmaz boru, yatak borusu ve otomobil borusu toplamda 50.000'dir. Ton,% 1.4'lük muhasebe.

carbon steel pipes and tubes.jpg

Karbon çelik boru dikişsiz çelik boru, düz dikiş çelik boru, spiral çelik boru, yüksek frekanslı kaynaklı çelik boru bölünebilir. Dikişsiz karbon çelik boru haddeleme için hammadde yuvarlak boru boştur. Yuvarlak boru boşluğu, bir kesme makinesi ile yaklaşık 1 metrelik bir uzunluğa kesilir ve bir taşıyıcı bant tarafından ısıtılmak üzere bir fırına gönderilir. Kütükler bir fırında ısıtılır ve sıcaklık yaklaşık 1200 santigrat derecedir. Yakıt hidrojen veya asetilendir. Fırın sıcaklığı kontrolü önemli bir konudur. Tüp boşlukları bırakıldıktan sonra, basınç zımbası ile konur. En yaygın delme makinesi konik bir rulo zımbadır. Bu zımba yüksek üretim verimliliğine, iyi ürün kalitesine, büyük delik çapına ve çeşitli çelik tiplerine sahiptir. Delme işleminden sonra, yuvarlak kütük art arda haddelenir, haddelenir veya üç rulo ile ekstrüde edilir. Sıkıldıktan sonra, boyutlandırmayı çıkarınız. Boyutlandırma makinesi, çelik bir boru oluşturmak için koni boyunca yüksek bir hızda çelik kalıba delinir. Çelik borunun iç çapı, boyutlandırma makinesi matkabının dış çap uzunluğu ile belirlenir. Çelik boru boyutlandırıldıktan sonra, soğutma kulesine girer ve su püskürtülerek soğutulur. Çelik boru soğutulduktan sonra düzeltilmelidir. Çelik boruyu düzelttikten sonra, dahili muayene için konveyör bant tarafından metal dedektörüne (veya hidrolik basınç testine) gönderilir. Borunun içinde çatlaklar varsa, hava kabarcıkları ve diğer problemler tespit edilir. Çelik boruların kalite kontrolünden sonra, sıkı manuel seçim de gereklidir. Çelik borunun kalite kontrolünden sonra boya seri numarası, teknik özellikler ve üretim lot numarası ile püskürtülür. Ve bir vinçle depoya kaldırıldı.