LSAW boruları ve SSAW boruları arasındaki fark nedir?

- Sep 12, 2018-

LSAW boruları ve SSAW boruları arasındaki fark nedir?

LSAW boruları (uzunlamasına daldırılmış ark kaynak borusu) çelik levhadan imal edilmiş ve kalıplama makinesi ile kalıplanmıştır. Bu süreçte, LSAW çelik boru mükemmel sünekliğe, kaynak sertliğine, tekdüzeliğe, plastisiteye ve iyi sıkılığa sahip olacaktır.
LSAW boruların çap aralığı ve performansı
LSAW boruların çap aralığı ERW'den daha büyüktür, genellikle 16 ila 60 inç, 406 ila 1500 milimetre arasındadır. Yüksek basınç direnci ve düşük sıcaklık direnci performansa sahiptir.
LSAW borularının uygulanması
LSAW boruları petrol ve gaz boru hatlarında yaygın olarak kullanılmaktadır, özellikle yüksek mukavemetli ve uzun mesafeli geniş çaplı ve kalın duvar boruları talep etmektedir. Aynı zamanda, bina yapısı, güçlü mukavemet, su arıtma, termal mühendislik, köprü inşa vb. API spesifikasyonuna göre, LSAW boruları şehirleri, denizleri ve kentsel alanları geçen boru hatlarında büyük petrol ve gaz taşımacılığı için özel olarak tasarlanmıştır. Bunlar seviye 1 ve seviye 2 bölgeleridir.

SAW pipes.jpg

SSAW boru üretim süreci
HSAW borusu olarak da bilinen SSAW boruları spiral şeklindedir. LSAW borusu ile aynı daldırılmış ark kaynağı teknolojisini benimser. LSAW'nin uzunlamasına kaynaklandığı farklı SSAW boruları spiral olarak kaynaklanır. Üretim süreci çelik şeridi haddelemek, böylece boru merkezinin yuvarlanma yönü ve yönü belirli bir Açı, şekillendirme ve kaynak içerisine doğrudur, böylece kaynak sarmal.
SSAW boruların boyut aralığı ve performansı
SSAW boruların çapları 20 inç ila 100 inç, 406 milimetre ila 2.540 milimetre arasındadır. Avantaj kısmı, farklı çaplardaki SSAW borusunu ve aynı boyuttaki çelik şeridi elde edebilmemizdir. Hammadde geniş bir çelik şerit yelpazesine sahiptir. Dezavantajı, fiziksel boyutun iyi olmaması, kaynak uzunluğunun boru hattının uzunluğundan daha büyük olmasıdır ve çatlakların, gözeneklerin, kömürün cürufu kapamalarının, lokal kaynağın ve gerilim altında kaynak gücünün kusurlarına neden olmak kolaydır.
SSAW borularının uygulanması
Petrol ve gaz boru hattı sistemi için, ancak yağ tasarım spesifikasyonunda, SSAW boruları / HSAW boruları sadece seviye 3 ve seviye 4 alanlarına uygulanabilir. İnşaat yapısı, su taşıma ve kanalizasyon arıtma, termal sanayi, binalar, vb.

LSAW pipes.jpg

LSAW boruları SSAW borulara göre daha iyi performansa sahiptir
Yukarıda belirtildiği gibi SSAW boru özellikleri, daha az önemli alanlarda kullanılacak olan SSAW borularını tanımlar. Şimdilik ABD, Japonya ve Almanya, SSAW boruları üzerinde durmayı reddettiler ve önemli boru hatlarında hiçbir tavsiyede bulunmamışlardır. Kanada ve İtalya, boru hattının bir kısmı için SSAW boru hattını kullanmaktadır. SSAW'ın birkaç Rus boru hattı, artı sıkı şartlar koydular. Çin için, en büyük boru hatları hala tarihsel faktörler nedeniyle SSAW kullanıyor.
Dikişsiz borulara kıyasla, ERW borular, SSAW boru ağırlıklı petrol ve doğal gaz taşımacılığı için kullanılır. Dikişsiz çelik borular çoğunlukla petrol ve gaz sondajı ve arama için kullanılır.
SSAW boruları, LSAW boruları Beijing Metleader Pipeline Technology Inc'den satılmaktadır.