Alın kaynaklı dirseğin montajı ile ilgili not

- Nov 13, 2018-

Alın kaynaklı dirseğin montajı ile ilgili not


Kaynak dirseğinin montajı hakkında dikkat edilmesi gereken noktalar:
1. Kaynak dirseği monte edilmeden önce, boru bağlantıları tek tek numaralandırılmalı ve boru çapındaki en küçük fark ile boru derzleri seçilmelidir. Boru hattını zemin hizalamada birleştirirken, boruyu düzleştirmek için 14CM * 14CM uyuyan kullanılmalıdır. Demir çelik boru kullanılması tavsiye edilmez ve borunun dış korozyonuna zarar vermemek için boru haddelemesi en aza indirilmelidir.


2. Boru monte edilmeden önce boru bağlantısının iç ve dış korozyon önleyici tabakalarını kontrol edin. Boru bölümü boru bölümünü oluşturduğunda boru kesitinin uzunluğu ve eğimi boru çapına, duvar kalınlığına, dış korozyon önleyici tabakanın malzeme tipine ve boru döşeme yöntemine göre belirlenmelidir. Sling çelik boru dış kaplama önlemek için kauçuk boru halat veya güçlü ip gibi yumuşak malzemeden yapılmalıdır. Dirsekin başlangıç noktasından ara yüze olan mesafe boru çapından az değildir ve 100 mm'den az olmamalıdır. Boru bağlantı kaynağı için kullanılan kaynak çubuğu, tasarım ve özelliklerle uyumlu olmalıdır.

Note on the installation of buttwelding elbow

3. Borunun içindeki kiri temizleyin ve metal cilayı ortaya çıkarmak ve oluk açmak için boru ağzının kenarlarını ve kaynak bağlantısının kenarlarını temizleyin. İki boru ucunun karşıt uçları borunun ortasına yerleştirilir ve borunun çevresel yönü boyunca üç yer nokta kaynaklıdır (elektrik kaynağının uzunluğu yaklaşık 4 mm'dir, yükseklik yaklaşık 5 mm'dir), ve iki boru sabittir. Borunun çevresini doldurmak için 2-3MM tabaka kaynaklıdır. Kaynak dirsek kaynak yüzeyi çatlaklar, gözenekler, kabarcıklar ve diğer kusurlar olmadan pürüzsüzdür.

Note on the installation of buttwelding elbow 2

4. Ortam sıcaklığı 0 ° C'den düşük olduğunda, kaynak tamamlandıktan sonra asbest ile kaplanmalıdır. Kaynak tamamlandıktan sonra cüruf kaldırılır. Düzgünlük, boru ağızda olduktan sonra kontrol edilmeli ve arayüzün merkezinden 200 mm'de ölçülmelidir. İzin verilen sapma 1 MM / M'dir.