İşleme uzmanlik dirsek teknolojisi

- Jul 27, 2018-

İşleme uzmanlik dirsek teknolojisi

Dirsek işleme damgalama geleneksel ya da özel damgalama cihazları güç kullanımı, sac deformasyon kuvvet ve deformasyon belirli bir şekil, boyut ve üretim ürün parçalarını performansını elde etmek için doğrudan altında kalıp içinde yapmak teknoloji. Sayfası, kalıp ve donatım işleme damgalama üç unsurlardır. İşlem damgalama Işleme yöntem metal soğuk deformasyon türüdür. Bu yüzden, soğuk damgalama veya sayfa damgalama, kısa kesim için aradım. Metal plastik işleme (veya basınç işleme) ana yöntemlerden biridir ve aynı zamanda mühendislik teknolojisi oluşturan malzemeye ait.

STAMPING ELBOW.jpgDamgalama için kullanılan kalıp kalıp damgalama denir, damgalama die malzemelerin (metal veya metalik olmayan) toplu işleme için özel bir araç gerekli delme parçalara. Kalıp damgalama çok önemlidir, damgalama yok die, toplu üretim damgalama zordur; hiçbir gelişmiş damgalama ölür, delme teknolojisi gelişmiş elde edilebilir. Süreci ve kalıp damgalama, malzeme kesim ve ekipman damgalama işleme damgalama üç unsur teşkil, sadece onlar damgalama parçaları elde etmek için kombine edilebilir.
Talaşlı imalat ve plastik işleme diğer yöntemlere göre işleme damgalama birçok benzersiz avantajları hem teknik hem de ekonomik açıdan vardır.

Ana performans aşağıdaki gibidir:
1. damgalama yüksek üretim verimliliğini işleme, bu kullanımı kolay ve mekanizasyon ve otomasyon fark etmek kolaydır. Bunun sebebi damgalama ölmek ve sıradan basına kadar onlarca kez dakikada, inme işlemeyi tamamlamak için ekipman damgalama yüksek hızlı baskı kadar yüzlerce kez / dakika veya daha fazla bin olabilir ve her delme kontur Delme bir parça alma ihtimali.
2. damgalama değil genellikle üretilen kesme enkaz tarafından malzeme tüketimi, daha az ve Hayır diğer ısıtma ekipmanları, malzemeleri, enerji tasarruflu işleme yöntemleri, daha düşük maliyetli bölümlerini damgalama kurtarma bir.

stamping elbow equipments.jpg3. damgalama gibi kronometre, araba boyuna kiriş için kapsayan, büyük izlemek için küçük ve benzeri, etkisi sertleştirme, damgalama damgalama malzeme soğuk deformasyon ile birleştiğinde daha büyük bir boyutu Aralık dışında daha karmaşık parçalar şeklinde işlenebilir güç ve sertlik yüksektir.
4. damgalama bir sonuç boyutunu ve şeklini doğruluğunu sağlamak ve genellikle yüzey kalitesi damgalama hasar ve hayat kalıp için kalıp genellikle daha uzun olduğu gibi çok istikrar, dönüşebilirliği iyi, "ile aynı" damgalama kalitesini özellikleri.