Flanş nedir?

- Jul 09, 2018-

Flanş nedir?

Endüstriyel boru flanşları, sıvıların ve gazların akışını sağlayan veya sınırlayan çeşitli boru uygulamalarına bağlı olan yaka, halka veya katı diskler olabilir. Boru flanşı montajı genellikle flanşın boruya kaynaklanmasıyla yapılır, ancak endüstriyel bölüm ayrıca lehim montajı gerektirmeyen dişler ve tur flanşları da sağlar.
ANSI B16.5 karbon çelik boru flanş bağlantıları, flanştaki eşit aralıklı cıvata deliklerinin delinmesiyle, eşleşen flanşlarla hizalanarak ve daha sonra cıvatalanarak sağlanır. Cıvata deliği kalıbı endüstri spesifikasyonlarına veya müşteri gereksinimlerine göre belirlenir. Flanşlar tipik olarak ANSI B16.5, ASME B16.47, MSS-SP44, API ve AWWA-C207 tarafından belirlenen endüstri şartlarına uygun olarak üretilir.
Yeni teknolojiler ve ekipmanlar gelişmeye devam ettikçe, özel ve proje odaklı flanşlar daha popüler hale geliyor. Pekin Metleader Boru Hattı Teknolojisi A.Ş., müşterilere karbon, paslanmaz çelik ve egzotik malzemeler için özelleştirilmiş flanşlar ve birinci sınıf flanşlar sağlayarak gurur duymaktadır. Metleader, 75 #, 125 #, 150 #, 175 # dahil olmak üzere tüm basınç sınıfları için flanş üretebilir
FLANŞLARININ ÇEŞİTLİ TİPLERİ SANAYİDE NASIL KULLANILIR?
Sektör için üretilen birçok tip flanş çeşidi vardır, ancak aşağıdakileri içeren 12 yaygın tip flanş vardır:
Kaynak boyun veya kaynak yaka flanş
Soket kaynak flanş
Halka / Boşluklar
Sayaç Deliği
Flanş üzerinde kayma
Kör
Hub / Yaka
Lap Ortaklığı
dişli
Kürek kör
Gözlük Körlüğü, 250 #, 300 #, 350 #, 400 #, 600 #, 900 #, 1500 # ve 2500 #.

Carbon Steel Flanged Fittings 1.jpg

Pekin Metleader Boru Hattı A.Ş.'nin gücü nedir?
Güçlü yanlarımız karbon çelik boru flanşlarının yanı sıra boru dirsekleri ve bağlantı parçalarıdır. Güvenli, yüksek kaliteli bir bağlantı elde etmek için tüm mevcut standartlara ve muayene testlerine göre flanşlar sağlıyoruz.
Flanşları EN1092-1, DIN veya ASME'ye göre, çeşitli malzemelerde 2020 mm'lik bir nominal genişliğe sahip olarak stokluyoruz - ancak özel flanşlar ve işleme de hızlı ve ekonomik bir şekilde sağlanabilir. Tees, redüktörler, dal eyerleri, kaynaklı dirsekler, kapaklar ve tabak uçları - güvenli bir bağlantı için gereken her şey!
Envanter planlarımız mükemmel bir bağlantı için yüksek kaliteli kaynaklı bağlantı parçaları sağlar. Mevcut tüm standartlar ve muayene testleri doğrultusunda, bireysel ihtiyaçlarınıza göre parça tedarik etmekten memnuniyet duyuyoruz - “Metleader” size ideal bir çözüm sunuyor.