Flanşta kayma kullanıldığında nelere dikkat edilmelidir?

- Oct 29, 2018-

Flanşta kayma kullanıldığında nelere dikkat edilmelidir?


Flanşlı kayma da flanşlar olarak adlandırılır. Flanş, boruyu boruya bağlayan ve boru ucuna bağlanan bir parçadır. Plaka tipi düz kaynak flanşı bağlantısı veya flanş bağlantısı, birleştirilmiş sızdırmazlık yapısı seti olarak flanş, conta ve cıvatanın ayrılabilir bağlantısını ifade eder. Boru flanşı, boru hattı kurulumunda boru tesisatı için kullanılan flanşı ifade eder. Cihazın giriş ve çıkış flanşlarına başvurmak için cihazda kullanılır. Plaka tipi düz kaynak flanşının iyi bir korozyon direnci vardır: birkaç hidrojenleme maddesi haricinde çeşitli kimyasal ortamların korozyonuna karşı koyabilir. Flanş mükemmel asit direncine, alkali direncine, erozyon direncine, paslanmaya, erozyona, elektrokimyasal erozyona uğramadan bakteri üretmez.

slip on flange

Slip on flanş kullanırken ne dikkat etmelisiniz?
1) Flanş kapağının ısınması nedeniyle gözler arasındaki korozyonu önlemek için kaynak akımı çok büyük olmamalı, karbon çelik elektroduna göre% 20'den az olmalı, ark çok uzun olmamalı, tabaka hızlı soğuk ve dar boncuk uygundur.
2) Elektrot kullanıldığında kuru tutulmalıdır. Titanyum kalsiyum türü 1 saat 150 ° C'de tutulmalıdır. Düşük bir hidrojen tipi, kaynak dikişine neden olmamak için elektrot kaplamasının yağa ve diğer kirlere yapışmasını önlemek için 1 saat boyunca 200-250 ° C'de tutulmalıdır. Karbon içeriğini arttırın ve kaynak kalitesini artırın.
3) Düz flanşlı boru bağlantı parçaları kaynak yaparken, korozyon direncini ve ürünün mekanik özelliklerini azaltan karbürleri çökeltmek için tekrar tekrar ısıtılır.
4) Krom düz kaynaklı flanşlı boru bağlantı parçaları, sertleştirilmiş bir Amerikan standart flanşına sahiptir ve çatlaklara eğilimlidir. Aynı tip krom paslanmaz çelik kaynak çubuğunun (G202, G207) kaynak yapılması durumunda, 300 ° C veya daha yüksek sıcaklıklarda ön ısıtmanın yapılması ve kaynak sonrası yaklaşık 700 ° C'de yavaş soğutma yapılması gerekir. Kaynak, kaynak sonrası ısıl işlem yapılmazsa, düz kaynaklı flanşlı boru kaynak rotu (A107, A207) kullanılmalıdır.
5) Düz kaynak flanşı, korozyon direncini ve kaynaklanabilirliğini arttırmak için, uygun stabilite elemanlarının Ti, Nb, Mo vb. Uygun şekilde uygun şekilde arttırılması, kaynaklanabilirlik krom düz kaynaklı flanştan daha iyidir. Aynı tür krom yassı kaynak flanş elektrodunu (G302, G307) kullanırken, 200 ° C veya daha yüksek sıcaklıklarda ön ısıtma ve kaynak yapıldıktan sonra 800 ° C'de temperleme yapılmalıdır. Kaynak işlemi ısıl işlem göremiyorsa, düz kaynaklı flanş borusu elektrodu (A107, A207) kullanılmalıdır.