Karbon Çelik Dirsek Avantajı ve Sınıflandırması Nedir?

- Jul 25, 2018-

Karbon çelik dirseğin avantajı ve sınıflandırması nedir?

Karbon çeliği dirseği, mevcut endüstriyel üretimde nispeten yaygın bir üründür. Boruları dönme yönünde bağlamak için önemli bir araçtır. Mevcut alandaki birçok alanda kullanılır. Karbon çelik dirseğin avantajları nelerdir?
Karbon çelik dirseklerin avantajları nelerdir?
1. Hammadde olarak tüp boşuna ihtiyaç duymaz, boru yapım ekipmanı ve kalıp maliyetini koruyabilir ve aynı zamanda büyük çaplı ve nispeten ince duvar kalınlığına sahip karbon çelik dirsek elde edebilir.
2. Boş bir düz plaka veya geliştirilebilir kavisli bir yüzeydir, bu nedenle malzemenin kesilmesi kolaydır, hassaslığın sağlanması kolaydır ve montaj ve kaynak daha uygundur.
3, Özellikle büyük karbon çelik dirseklerin yerinde işleme için uygun herhangi bir özel ekipmana gerek yok.
4. Karbon çelik dirsekler petrol, kimya, hidroelektrik, inşaat ve kazan endüstrilerinde boru hattı sistemleri için uygundur.

advantage and classification of carbon steel elbow.jpg

Karbon çelik dirsek malzemelerinin sınıflandırması nedir?
Karbon çelik dirsekler karbon içeriğine göre sınıflandırılır
1. Karbonun kütle yüzdesine göre: düşük karbonlu çelik (C: .2% 0,25) orta karbonlu çelik (C:% 0,25 ≤ C ≤% 0,6) yüksek karbonlu çelik (C:>% 0,6) Karbon içeriği ne kadar yüksekse, Sertlik ve dayanıklılık ne kadar büyükse, fakat plastiklik azalır.
2, çeliğin kalitesine göre (öncelikle kirlilik kükürt, fosfor içeriği): genellikle karbon çelik (S ≤% 0,055, P ≤% 0,045) karbon çeliği (S ≤% 0,040, P ≤% 0,040) yüksek dereceli karbon Çelik ( S ≤% 0,030, P =% 0,035).
3, kullanımına göre: karbon yapısal çelik: köprüler, gemiler, yapı parçaları, makine parçaları ve benzeri için birincil. Karbon takım çeliği: aletler, kalıplar, göstergeler vb. İçin birincil