Dövme İplik Dirseklerinin Avantajları

- Nov 08, 2018-

Dövme iplik dirseklerinin avantajları


Dövme iplik dirseği, borunun yönünü değiştiren bir borudur. Dövme olduğu için 9000 LB'ye kadar daha yüksek basınçlar taşıyabilir, bu nedenle yüksek basınç dirseği olarak da adlandırılır.
Başlıca, dövme dirsekler ve vidalı dirsekler, dövme dirsekler 45 ° dövme dirsekler ve 90 ° dövme dirsekler içerir.

Dövme soket kaynak dirseklerin basınç seviyeleri: 3000LB, 6000LB 9000LB, soket kaynak dirsek 3000LB uyarlanmış boru duvar kalınlığı sınıf Sch80, XS; 6000LB uyarlanmış boru duvar kalınlığı derecesi Sch60; 9000LB uyarlanmış boru duvar kalınlığı sınıf XXS; dövme ipliği dirsek basıncı Sınıflar: 2000LB, 3000LB, 6000LB, dişli dirsek 2000LB'nin boru duvar kalınlığı Sch80, XS'dir; 3000LB borunun duvar kalınlığı Sch60'dır; 6000LB borunun duvar kalınlığı XXS'dir.

Advantages of forged thread elbows

Dövme dişli dirsekler aşağıdaki avantajlara sahiptir:
1) Ürün kalitesi: Ürünün kimyasal bileşimi değişmez, tane rafine edilir ve metalografik yapı gereksinimleri karşılar. Geometrik boyut, yuvarlaklık hatası, açısal hata ve duvar kalınlığı azalması sıkı bir şekilde kontrol edilebilir ve iç ve dış yüzeyler pürüzsüz, güzel, oksitleyici olmayan, dekarbürizasyon, buruşma, ağır cilt, çatlak ve diğer kusurlardır. Mükemmel mekanik özellikler güvenli kullanım sağlar.
2) Diğer dirsek yapım teknikleriyle elde edilemeyen keskin kıvrım ve derzleri herhangi bir derecede itmek mümkündür.
Dövme iplik dirsekleri, hammaddeyi sürekli olarak yenerek kimyasal bileşimin oranını ve yapısını değiştirerek malzemenin performansını ve performansını artırır. Dövme yöntemleri esas olarak kalıp dövme, serbest dövme ve kesme işlemlerini içerir. Ana standart ulusal standart, Amerikan standardı, Japon standardı, İngiliz standardı, Alman standardı vb. Ana malzeme karbon çelik, paslanmaz çelik ve alaşımlı çeliktir. Isıl işlem gereksinimleri farklı boru ürün standartlarında değişmektedir. Isıtma sırasında dövme borunun sıcaklık kontrolüne dikkat edin. Tüm deforme olmuş bağlantı parçaları ısıl işlem görmez.