Butt kaynak bağlantı parçaları genel bakış

- Aug 17, 2018-

Butt kaynak bağlantı parçaları genel bakış

Bağlantı parçaları kaynak butt en sık kullanılan bağlantı türlerinden birini boru hattı sistemidir. Her zaman özellikle büyük çaplı boru hatları için farklı sektörlerdeki talebin bir şey.
Bağlantı parçaları kaynak popo nasıl üretilir?
Boru bağlantı parçaları bu tür Sıcak şekillendirme adı verilen bir işlem tarafından yapılacaktır. Bu boru bükme ve bir şekli oluşturan içerir. Ham madde bağlantı parçaları kaynak popo için öncelikle monte boy kesme boru olacak. Sonra ısıtılır ve kalıp aracılığıyla belirli bir şekilde yapabilirsiniz. Ayrıca, istenen mekanik özelliklerini alın ve kalıntı gerilmeler kaldırmak için ısıl işlem yapılacaktır.

Butt welding fittings overview.jpg

Bağlantı parçaları kaynak popo faydaları:
• Kaynaklı bağlantı daha sağlam bağlantıları elde etmek yardımcı olur
• Sürekli metal yapı boru sisteminin gücü artacak
• Butt Kaynak bağlantı parçaları uygun boru zamanlama duvar kalınlığı eşleştiğinde, onlar borularda sorunsuz akış sağlamak yardımcı olacaktır
• Boru çeşitli dönüş uzun, kısa veya 3R RADIUS kullanarak sunar
• Bu bulundu düşük maliyetli olması için ile karşılaştırıldığında soket kaynaklı veya bağlantı parçaları dişli.
• Bu popo kaynak bağlantı parçaları zamanlama 10 daha fazla ince duvar kalınlığı için izin vermek için kullanılabilir olur.
• Bu popo kaynak bağlantı parçaları zamanlamada 10 daha yaygındır ve 40 zamanlamak bulunmuştur.
Bağlantı parçaları kaynak popo son tedavi eğik kesmek
ASME B16.25 göre eğim biter tüm butt kaynak bağlantı parçaları var. Bu bağlantı parçaları arasında kaynak kolay olacak ve borular yardımıyla ek herhangi bir hazırlık, gerek yok.
Bu tür bağlantı parçaları Paslanmaz çelik, karbon çeliği, alaşımlı çelik, alüminyum, nikel ve yüksek verimli malzeme en yaygın olarak kullanılır.

Butt welding fittings overview 1.jpg

Boru bağlantı parçaları kaynak popo fonksiyonları
Paslanmaz çelik ve karbon çelik boru bağlantı parçaları kaynak popo ortak bileşenleri olacaktır. Bu, boru, Vana ve ekipman boru sistemleri monte edilebilir. Herhangi bir boru sistemi Boru flanşları ilave ek olarak, kaynak popo bağlantı parçaları Ayrıca izin ver:
• borulama sistemi akış yönünü değiştirme
• ekleme veya ekipman ve boru bağlantı
• erişim, dallanma ve kalkış yardımcı donanımları için sağlanması.
Her zamanki gibi bir popo kaynak olacak bir boru montaj kullanmak için kaynak boyun flanş kaynaklı ve cihaza bağlı konsantrik Redüktör aracılığıyla çapı azalır örneğidir.