Karbon Çelik Eksantrik Redüktör

- Apr 09, 2018-

Karbon çelik eksantrik redüktör

Siemens'in sözleşmeli tedarikçisi olarak, artık çok sayıda yüksek kaliteli ASME A105 karbon çeliği eksantrik redüktörü sunuyoruz. Ürünler, çeşitli mühendislik alanları için uygundur. Danışmanlık ve satın alma için yeni ve eski müşterilere hoş geldiniz.

Carbon steel eccentric reducer.jpgCarbon steel eccentric reducer02.jpg


Karbon çelik eksantrik redüktör özellikleri

Karbon çeliği eksantrik redüktör, borunun küçültülmüş çapına uygulanan bir tip boru bağlantı elemanıdır. Karbon çeliği eksantrik redüktörü aynı hatta olmayan merkezin (redüktör) boyutunu ifade eder. Rolü, yer kaplamaksızın boru hattına bir duvar veya çubuk koymak ve farklı çaplarda iki boru bağlamak ve akış boyutunu değiştirmek.


Karbon çelik eksantrik redüktör üretim süreci

carbon steel eccentric reducerflow chart.jpg

Yaygın olarak kullanılan şekillendirme işlemleri, çap küçültme ve geniş çaplı pres oluşturma prosesidir. Farklı çaplarda bazı ölçüler için delme de kullanılabilir.
Azaltma çaplı pres oluşturma işleminde, farklı çaptaki borunun geniş çaplı ucu ile aynı dış çapa sahip olan tüp boşluğu, şekillendirme kalıbına konur ve boşluk, boşluğun ekseni boyunca hareket ettirilir. Kalıbın boşluğu boyunca boş hareket eder ve farklı çaptaki boru bükülmesine göre küçülür ve şekil verilir. Yolun boyutu bir pres oluşturma ve çoklu pres oluşturma şeklinde bölünmüştür.
Geniş çaplı presleme, farklı çaptaki borunun geniş çaplı ucunun dış çapından daha küçük olan boşlukların kullanılmasıdır ve iç kalıp, boşluğun iç çapı boyunca boyunu genişletmek için kullanılır. Boynun genişlemesi yöntemi, esas olarak, çap küçültme çapını azaltan farklı çaplı borunun, boyunluk yoluyla işlenmesinin kolay olmadığı problemini çözmektedir ve bazen boyun-yukarı ve boyun-aşağı, işleme gereksinimlerine göre kombinasyon halinde kullanılmaktadır. malzeme ve ürün.


Karbon çeliği eksantrik redüktörünün temel noktaları

Çap küçültme ve geniş çaplı pres oluşturma prosesinde, farklı malzemelere ve değişen koşullara göre, sıcak veya soğuk preslemenin kullanılması belirlenir. Normal şartlar altında, soğuk preslenmiş, ancak soğuk preslemede, ağır işlenen sertleşmelere ve kalın duvarlı ürünlere ya da alaşımlı çeliklere mümkün olduğunca sıcak preslenecek malzemeler oluşturulmalıdır; Farklı çaplı boru hammaddelerinin yüzey kalitesi de farkı etkiler. Tüpün kalitesi. Örneğin, daha ciddi pas lekeleri, redüktörün yüzey kalitesini kötüleştirecek, yüzey çatlakları deformasyon işleminde derinleşecektir, sandviçin yüzeyi, redükleyicinin hurdaya ayrılmasına neden olacak, mekanik yara izinin yüzeyi çatlama oluşumunda redüktör, borunun spiral Oluklu redüktör oluklu ve böylece yapacak.

carbon steel eccentric reducer tests.png

Bu nedenle, karbon çelik eksantrik redüktörün oluşmasından önce, hammaddenin yüzeyi incelenmeli ve yüzey kusurları temizlenmelidir. İç çatlaklar, cüruf inklüzyonlar, gözeneklilik, gözeneklilik ve diğer kusurlar gibi tahribatsız testler gibi yöntemlerle tespit edilmeleri veya oluşumu sırasında maruz kalmaları gibi hammaddelerin doğal kaliteleri genellikle açıkça gösterilmez. Bu nedenle, farklı çap boruları üretmek için hammaddeler genellikle hidrostatik basınç testi, girdap akımı denetimi ve ultrasonik test gibi geçmelidir. Prosesin özel gereksinimleri için yüksek basınç düşürücüler veya redüktörler söz konusu olduğunda, üreticiler genellikle malzemenin iç kalitesinin gereklilikleri karşıladığından emin olmak için, metalografik incelemeler gibi hammaddelerde veya şekillendirilmiş ürünler üzerinde ultrasonik test veya başka ek testler yaparlar. .


Karbon çelik eksantrik redüktör bağlantı tipleri
Kelepçeli (Hızlı Kurulum), Kaynaklı, Dişli (Mafsallı)


Karbon çelik eksantrik redüktör kullanımı
LPG boru hattı mühendisliği, doğal gaz boru hattı mühendisliği, kimyasal tesisler, enerji santralleri, tersaneler, ilaç, süt ürünleri, bira, içecek, su koruma vb.