Karbon Çelik Uzun Yarıçap Viraj

- Apr 08, 2018-

Karbon çelik uzun yarıçapı viraj

Karbon çeliği uzun yarıçapı bükme üretiminde uzmanlaşan boru üretimi ve teorik destek konusunda çok zengin bir deneyime sahibiz. Ürettiğimiz karbon çeliği uzun yarıçapı bükme, dünyadaki birçok ülkede çok popüler, ürün kalitesi garantilidir.

carbon steel long radius bend.png

Karbon çelik uzun yarıçaplı viraj borunun yönünü değiştiren boru bağlantı parçalarıdır. Dirsekler, kesişen, dönen ve kirişlerin etrafındaki borularda görülebilir. Kaynaşan bükme borusu, iyi ölçeklenebilirlik, yüksek basınç direnci ve küçük direnç avantajlarına sahiptir. Bu nedenle, genellikle inşaatta kullanılır. Dirsek ana formları: çeşitli açıların dirsek, U-şekilli tüp, ileri geri bükme (veya "B" kelimesi) ve kavisli kavisli boru, vb.,. Karbon çeliği uzun yarıçapı viraj borunun virajında kullanılan bir keyfi viraj açısı ile bir boru bağlantı elemanıdır. Dirsekin bükülme yarıçapı R ile gösterilir. R daha büyük olduğunda, borunun bükme kısmı daha büyüktür, bükme borusu nispeten pürüzsüzdür, R küçüktür, boru bükme kısmı daha küçüktür, daha hızlı kıvrılır.

Karbon çeliği uzun yarıçapı bükme, üç bükme açısına sahip bir borudur. Orta açı genellikle 90 ° olur, yan açı 135 ° olur. Ark boruları diğer boruları baypas etmek için kullanılır ve ark büküler genellikle soğuk sıcak su ile sağlanan sıhhi tesisat tesisatı ile borulamada kullanılır. Boru ebadı çap, bükme açısı ve bükme yarıçapı ile belirlenir. Bükme açısı, şantiyenin çizimine ve fiili durumuna göre belirlenir ve daha sonra model yapılır, böylece plaka pişer ve borunun bükme açısı numuneye göre kontrol edilir. Model yuvarlak çelik kaynatmak için kullanılabilir, boru çap seçimine göre yuvarlak çubuk çapı, 10-14mm olabilir. Karbon çeliği uzun yarıçapı bükülme bükme yarıçapı, boru çapının, tasarım gereksinimlerinin ve ilgili yönetmeliklerin boyutlarına göre belirlenecektir. Ne çok büyük ne de çok küçük. Eğilme yarıçapı çok fazla olduğundan, sadece daha fazla malzeme ile değil, ve aynı zamanda boru bükme kısmının da büyük olduğu için boru hattı düzeneğine zorluklar getirecektir; Bükülme yarıçapı çok küçük, dirseklerin uzunlamasına ve inceltilmesinden dolayı dirsek duvarları seçilir, böylece gücü azalır ve dirsek tarafı tüp duvarında sıkıştırılır, kırışıklık durumu oluşur. Bu nedenle, genel kural: sıcak-kaynatıcı kıvrımın bükülme yarıçapı, boru çapının 3'ünden az olmamalıdır. 5 kez kez; Soğuk pişiren dirseğin bükülme yarıçapı, boru çapının 4 katından daha az olmayacaktır. Kaynaklı dirseğin bükülme yarıçapı, boru çapının 1'inden az olmayacaktır.


Boruyu bükerken, bükme kafasındaki metal sıkıştırılır, boru cidarı kalınlaşır ve dirseğin arkasındaki metal gerilir ve boru duvarı inceltilir. Bükülme yarıçapı ne kadar küçük olursa, dirsek arkasındaki duvar incelmesi ne kadar ciddi olursa, sırtın mukavemeti üzerindeki etki o kadar büyük olur. Büyük değişikliklerin orijinal performansına eğilmeden sonra tüpü yapmak için, bükme sonrası tüpün genel hükümleri, boru cidarı inceltme oranı% 15'i geçmemelidir.

carbon steel long radius bend 01.png

Tüp duvarı inceltme oranı aşağıdaki formüle göre hesaplanabilir:

A-- Borunun dış tarafındaki boru duvarının incelme oranı (%) eğilir,

DW - boru dış çapı (mm),
R-- bükme borusunun bükme yarıçapı (mm).


Boruyu bükerken, boru bükme bölümünün iç ve dış duvar kalınlığındaki değişiklik nedeniyle, kavisli bölümün bölümü orijinal daireden elipse doğru değiştirilir. Dirsek bölümünün şeklinin değişmesi borunun enine kesit alanını azaltır, böylece sıvı direncini arttırır, aynı zamanda borunun iç basınca dayanma kapasitesini de azaltır, böylece oval oranın genel bükülmesini yapar. aşağıdaki hükümler: borunun çapı 150mm'den az veya eşittir, elips oranı% 10'dan büyük olmamalıdır, çap 200 mm'den küçük veya eşittir, elips oranı% 8'den büyük olmamalıdır.

carbon steel long radius bend 02.png

Borunun elips oranı aşağıdaki formülle hesaplanabilir:
Formülde elips oranı (%),
D1 - uzun çapın maksimum elips deformasyonu (mm),
D2 - kısa çapın maksimum elips deformasyonu (mm).


carbon steel long radius bend 03.png

Soğuk-çift dirsek veya sıcak-simmer dirseği yapmak için su, gaz borusu ve düz dikiş kaynaklı boru kullanıldığında, borunun kaynak dikişi, yan merkez hattından 45 ° 'lik bir konuma yerleştirilmelidir. Bükülmeyi önlemek için boru kaynaklarının çatlaması.


Dikiş dikişi boru büküldüğünde kaynak dikişinin pozisyonu genellikle, aşağıda belirtilen gereksinimlerden daha büyük olmayan iniş ve çıkışlar varsa, kırışıklıkların oluşmasına izin verilmez: çap, daha az veya eşittir 125mm, 4 mm'yi geçmemeli, boru çapı 200mm'den küçük veya eşittir, bükme işlemi yapılmadan önce, borunun kavisli kesitinin uzunluğu hesaplanmalı ve bükülmenin başlangıç noktası çizilmelidir, böylece doğru yarı Bitmiş parçalar büküldükten sonra elde edilebilir.