Epoksi Toz Antikorozif Çelik Boru

- Mar 21, 2019-

Epoksi toz antikorozif çelik boru


Gömülü ortamın gerekliliklerini ve boru içerisinde taşıma ortamının özel ihtiyaçlarını sağlamak, kullanım etkisini geliştirmek ve gömülü borunun kullanım ömrünü farklı ortamlarda ve farklı ortamlarda uzatmak için, genel olarak çelik borunun iç ve dış duvarlarına korozyon önleyici katman. Şu anda, üç kat PE korozyon önleyici tabaka içeren çelik boru, çelik korozyon önleyici korozyonda en yaygın kullanılan malzemedir. Çelik boru, optimum bir çelik boru korozyon önleyici tabaka olan ara yapıştırıcı ve dış polietilen tabaka ile sarılmış, epoksi toz tabaka ile kaplanmıştır.

Epoxy powder anticorrosive steel pipe

İç kaplama, sıvı epoksi kaplamaya sahiptir. Başlangıçta, tüpte ortamın sürtünme azaltma ve korozyon önleyici gereksinimlerini karşılayabilmesine rağmen, çelik boru matrisi ile düşük kimyasal bağa sahip olan oda sıcaklığında kürleme kaplamasıdır. Uzun süreli işletimde, kaplamanın çelik boru matrisi ile birleştirilmesi kolaydır. Çelik boru işleminde düşmelere neden olarak düşme. Mükemmel performansa sahip korozyon önleyici bir kaplama olarak, epoksi tozu çelik boru matrisi ile birlikte yüksek sıcaklıkta ve iyi seviyede mükemmeldir. Borularda orta taşıma için en iyi kaplamadır. 3PE kaplama ve borunun içindeki epoksi toz kaplama, iç ve dış korozyon koruması için en iyi kombinasyon kaplamadır. Korozyon önleyici boru, iç kaplamanın korozyon önleyici etkisini artıran ve çelik borunun ömrünü uzatan iyi bir dış korozyon önleyici etkiye sahiptir. İç epoksi tozu, dış katman 3LPE kompozit kaplama korozyon önleyici boru, çelik Yağ alma, yağ alma ve su arıtımından sonra boru, borunun dış duvar korozyonunu gidermek için mermi çeliği işleme teknolojisini kullanarak ve boruyu kumlama veya püskürtme ile duvardan vurma vb. çelik borunun iç duvarına epoksi tozu kaplaması püskürtmek için hava tozu veya elektrostatik püskürtme teknolojisi kullanarak çelik boruyu 200 ~ 230 ° C'ye ısıtmak için başka bir yol, hemen 300μm epoksi tozu kaplamanın kalınlığını oluşturmak üzere eritilir, çelik boru hemen Üç katmanlı PE kalıplama yapısını girin ve iç tozu tamamen dengelemek için iç epoksi kaplama ile dış epoksi kaplama arasındaki sertleşme süresi farkını kullanın ve ardından çelik boruyu 180-220 ° C'ye ısıtın ara frekans veya tozun katılaşmasını hızlandırmak için başka araçlar. Oksijen toz kaplama tabakası ve çelik boru, çelik borunun korozyon ve korozyon önleyici etkisini artıran ısıtma altında sıkıca birleştirilir. Aynı zamanda, çelik borunun ısıtma durumunda, elektrostatik püskürtme teknolojisi ile 110 um kalınlığında bir epoksi tozu eritmek ve oluşturmak için çelik borunun dış duvarına epoksi toz kaplama püskürtülür. Epoksi toz kaplama tabakasının jelasyonu altında kaplama, 200 um'lik bir ara yapışkan kaplama ve 2.0 mm polietilen kaplama sarılarak oluşturulur. Yoğun bir koruyucu kabuk oluşturmak için.

API 5L steel pipe 2

Çelik borunun iç yüzeyi epoksi tozu ile kaplandığından ve dış yüzey üç kat PE kaplama ile kaplandığından, kalıplama işlemi iç ve dış epoksi kaplamalar arasındaki performans farkını kullanır ve iç kısım arasındaki bağlantı kuvvetini arttırır. ve dış epoksi kaplamalar ve çelik boru matrisi. Korozyona karşı iyi koruma, iç sürtünmeyi azaltma ve tüpte korozyon önleme performansı, korozyon önleme ve sürtünme azaltma performansı dış üç katmanlı PE kaplama ve iç sıvı epoksi kaplama korozyon önleyici çelik borudan çok daha yüksektir; çelik borunun kullanım ömrü. Çelik borunun dış duvarının mükemmel korozyon direncini sağlama öncülünde, çelik borunun iç duvarının aşınma ve korozyon önleme kabiliyeti arttırılmıştır.