Dövme Karbon Çelik Yükseltilmiş Yüz Slip-On Flanşlar

- Jun 01, 2018-

Dövme karbon çeliği yükseltilmiş yüz Slip-On Flanşlar

Yaklaşık 37 yıldır dövme karbon çeliği yükseltilmiş yüz kayma flanşları üretiyoruz. Bu tür flanş en popüler flanştır. Ayrıca kaynak boyun flanşı, düz flanş, halka flanşı, soket flanşı, dişli flanş ve kör flanş gibi diğer türleri de üretmekteyiz.

Raised face slip on flange.jpg

Dövme karbon çeliği yükseltilmiş yüz kayma flanşları ve kaynak boyunlu flanş arasındaki fark:
1. kaynak formu farklıdır: kaynak dikiş radyografik muayene ve kaynak kaynak olamaz. Flanş kaynaklı kaynaklı kaynak dikişi ve boyun alın kaynağı olan boru fileto kaynağıdır ve boyun kaynağındaki kaynak flanşının kaynak dikişi ve boru halka kaynağıdır ve alın kaynağı iki fileto kaynağıdır ve kaynak bir yerleştirme halkası dikişi. Yassı flanş ile dövme karbon çeliği yükseltilmiş yüz flanş flanşları arasındaki fark, dövme karbon çeliği yükseltilmiş yüz kayma flanşlarının boru hattı kaynak alanında düz flanştan çok daha fazla yer olmasıdır. Boyun yassı kaynak flanşı düz olmadığında, dışbükey platformun flanşı da kaynak değildir.
Kaynak boyunlu flanşlı ve nozulu kaynak, B tipi bir dikiştir ve dövme karbon çeliği yükseltilmiş yüz kaymalı flanşlarla kaynak dikişi ve meme bağlantısı, kaynak sonrası tahribatsız test ile aynı olmayan C tipi bir dikiştir.

slip on flange.jpg

2. Nominal basınç farklıdır: dövme karbon çeliği yükseltilmiş yüz kayma flanşları basınç olarak adlandırılır: 0.6 --- 4.0MPa ve kaynak boyunlu flanşla basınç denir: 1--25mpa sınıfı, açık olarak, boyun düz Basınç derecesinin kaynak flanşı daha düşük.
3. Farklı bağlantı yöntemleri: dövme karbon çelik yükseltilmiş yüz slip-on flanşlar ve kaynak boyunlu flanş ile alıcı ve flanşlı bağlantı yapısında en büyük fark, boyun düz kaynak flanşı genellikle devir ve flanş açısı alır, ve Boyun kısmı kaynak flanşı flanşlı ve nozüllüdür.
Dövme karbon çelik yükseltilmiş yüz slip-on flanşlar sadece boru hattı ile bağlanabilir, ancak doğrudan kaynaklı boru parçaları ile değil, kaynak flanşı genellikle doğrudan bağlı tüm kaynaklı boru parçaları (dirsek, tee, redüktör, vb dahil) ile olabilir Elbette, boru hatları dahil.

slip on flange02.jpg

Kaynak boyunlu flanşın sertliği, boyunlu düz kaynaklı flanşınkinden daha büyüktür ve Kıvrılma kaynak gücü yüksektir ve sızıntı yapmak kolay değildir. Boyun kaynaklı flanş ve boyun kaynaklı flanş, boyuna düz kaynak flanşı ile imalat açısı açısından (bu nedenle kısaltmaya dayanmaktadır) büyük, içeride küçüktür, maliyeti düşük, başka bir nominal çapa göre değiştirilemez. 250mm boyundan daha büyük alın kaynağı flanşı (WN kaynak boyun kısaltmasıdır) tespit etmek için, böylece flanşın test edilmesine gerek yoktur, bu nedenle maliyet nispeten düşüktür.