Yüksek Basınçlı Çelik Boru Ek Parçaları

- Apr 17, 2018-

Yüksek basınçlı çelik boru bağlantı parçaları

Firmamız yüksek kaliteli yüksek basınçlı çelik boru bağlantı parçaları, yüksek basınç flanşları ve boruları tedarik etmektedir. Yüksek basınçlı çelik boru bağlantı parçaları, endüstriyel boru hatlarında yaygın olarak kullanılmaktadır, çünkü montajı kolaydır, ancak daha fazla basınca dayanabilir.

High pressure steel pipe fittings.jpg

Yüksek basınçlı çelik boru bağlantı parçaları
Genellikle yüksek kaliteli dökme çelik, karbon çelik, paslanmaz çelik veya alaşımlı çelik, yüksek basınçlı boru hattında yüksek basınçlı boru yapabilir ve yüksek basınç dayanabilir ve boru hattı sıvısının korozyonuna dayanabilir.

Yüksek basınçlı çelik boru bağlantılarının özellikleri
Yüksek basınç dirseği sadece iyi bir sıkıştırma kapasitesine sahip değildir, aynı zamanda farklı boru sistemlerinde diğer mükemmel özelliklere de sahip olması gerekir. Örneğin, beton taşıma boru hattında, bulamaç taşıma boru hattındaki yüksek basınçlı boru sadece yüksek boru basıncına dayanmakla kalmaz, aynı zamanda iyi aşınma direncine de sahiptir. Ve yüksek basınçlı dirsek kimyasal hammadde taşıma boru sistemi, yüksek boru basıncı taşımak için ek olarak, aynı zamanda mükemmel korozyon direnci ve asit-alkali yeteneği vardır.

High pressure steel pipe fittings 02.jpg

Yüksek basınçlı boru hattı ve yüksek basınçlı çelik boru bağlantı parçaları için en önemli risk faktörleri aşırı sıcaklık, aşırı basınç, korozyon, aşınma ve titreşimdir. Aşırı sıcaklık ve boru hattının aşırı basıncı, işlem arızası veya reaksiyon kabının anormal aşırı yüklenmesi ile ilişkilidir, korozyon ve aşınma, aşındırıcı maddelerin veya safsızlıkların içeriğine ve işlem ortamındaki akış hızına bağlıdır. Titreşim ve rotasyonel mekanik dinamik denge kötüdür veya temel tasarım şartlara uymaz, ancak ana hat boru hattındaki akışkan debisinin yüksek olması, dönüşün çok olması, bölümün aniden değişmesi ve dolayısıyla uyarma gücü akış titreşimi. Korozyon ve aşınma, boru ve boru bağlantı elemanlarının yapı dayanımını yavaş yavaş zayıflatacak, titreşim, boru hattı bağlantılarının gevşek sızmasına ve yorulma kırıklarına yol açacaktır. Küçük bir boru hattı, boru veya valf sızıntısı veya kopması bile, yangın, patlama veya zehirlenme gibi daha ciddi felaketlere neden olacaktır. Uzun yıllar boyunca, yüksek basınçlı boru hattı kazalarının sıklığı ve zararlılığının, basınçlı kaplardan daha az olmadığı kanıtlanmıştır.