Sıcak Daldırma Galvaniz Boru Ek Parçaları

- Jul 30, 2018-

Sıcak Daldırma galvanizli boru bağlantı parçaları

Galvanizli boru, galvanizli dirsek, galvanizli boru, galvanizli flanş, galvanizli boru, galvanizli boru başlıklı baş dahil galvanizli boru bağlantı parçaları için sıcak daldırma galvaniz boru bağlantı parçaları. Boru matrisi ve korozyona dayanıklı yapıya sahip bir çinko-demir alaşımı tabakası oluşturan erimiş kaplama çözeltisi arasında karmaşık bir fiziksel ve kimyasal reaksiyon oluşur. Alaşım katmanı, saf çinko tabakası ve boru bağlantı matrisi ile entegre edilir.

Hot-Dip galvanized pipe fittings02.jpg

Çinko kaplama boru bağlantı işlemi
Galvanik Çinko: Galvanik çinko düşük maliyetli, yüzey çok pürüzsüz değil, belirli ısı galvanizli boru kendi korozyon direnci bir çok fark.
Sıcak daldırma galvanizleme: Sıcak daldırma galvanizleme, sıcak daldırma çinko ve sıcak daldırma galvanizleme olarak da adlandırılır: Metal yapı tesislerinin çeşitli endüstrilerinde kullanılan etkili bir metal korozyon önleyici yöntemdir. çeliğin 500 ℃ erimiş çinkoya batırılmasından sonra paslanır, böylece çelik elemanların yüzeyi çinko tabakasına yapışır ve böylece korozyon önleyici bir amaç ortaya çıkar. Sıcak galvanizli borunun ana üretim akışı: Yağ giderme → durulama → asitleme → temizleme → daldırma yardımı kaplama maddesi → sıcak hava kurutması → sıcak Daldırma galvanizleme → iç ve dış üfleme → soğutma → pasifleştirme ve durulama. Galvanizlemenin ana amacı borunun korozyon direncini arttırmaktır.

Hot-Dip galvanized pipe fittings.jpg

Sıcak daldırma galvanizlemenin avantajları :
1. Düşük atık maliyeti: Sıcak daldırma galvanizleme paslanmanın maliyeti diğer boya kaplamasınınkinden daha düşüktür.
2. Dayanıklılık: Banliyö ortamında, sıcak daldırma galvanizli pas kalınlığı 50 yıldan fazla bir süre için yama yapılmadan muhafaza edilebilir; kentsel alanda veya açık deniz alanlarında, standart sıcak daldırma galvanizli pas geçirmez tabaka, yama olmadan 20 yıl süreyle muhafaza edilebilir.
3. İyi güvenilirlik: Metalurjik temas arasındaki galvanize katman ve çelik, çelik görünümün bir parçası haline gelir, bu nedenle kaplamanın dayanıklılığı daha güvenilirdir.
4. Kaplama toleransı: Galvanizli tabaka sıra dışı bir metalurjik düzen oluşturur, bu düzen, mekanik hasarın teslimi ve kullanılmasına dayanabilir.
5. Tam koruma: Kaplanan parçaların her biri çinko ile kaplanabilir, depresyonda bile, keskin köşeler ve gizli yerler korunabilir.
6. Zamandan ve efordan tasarruf edin: galvanizli proses diğer kaplama yapım yöntemlerinden daha uygundur ve fırçalama süresinden sonra ekipmanı sahada tutamaz.
7. Düşük peşinat maliyeti: Normal şartlar altında, sıcak daldırma çinkonun maliyetini düşürmek için diğer koruyucu kaplamaya uygulamaktan daha zordur, nedeni çok basittir, kum boyası gibi diğer koruyucu kaplama emek yoğun süreçtir, tersine, sıcak daldırmadır yüksek mekanizasyon için galvanizleme süreci, sıkı kontrol fabrika inşaatı.
Sıcak daldırma galvaniz boru bağlantı parçaları kullanımı
Endüstride sıcak daldırma galvanizli ürünler (kimyasal ekipman, petrol işleme, okyanus arama, metal yapı, güç iletimi, gemi yapımı, vb., Tarım (örneğin: yağmurlama sulama, ısıtma odası), inşaat (su ve gaz gibi) iletim, tel muhafaza, iskele, konut, vb), köprüler, ulaşım ve benzeri, son yıllarda yaygın olarak kullanılmaktadır.İnce sıcak daldırma galvanizli ürünler iyi bir görünüm, korozyon direnci ve benzeri, uygulama aralığı daha fazla ve daha kapsamlı.