Ortak Flanşlar Basınç Seviyelerini Nasıl Böler?

- Feb 25, 2021-

Ortak flanşlar farklı yerlerde kullanılır, bu nedenle basınç seviyeleri belirli bir ölçüde farklıdır. Örneğin, büyük paslanmaz çelik flanşlar esas olarak kimya mühendisliğinde yüksek sıcaklığa dayanıklı boru hatlarında kullanılır, bu nedenle malzemeleri yüksek basınçlı rulman performansına sahiptir. Iddia.
Bu nedenle, müşteriler genellikle sahte flanşlara ihtiyaç duyarlar, çünkü malzeme yapının yoğunluğunu artırmak ve aynı zamanda basınç taşıma kapasitesini artırmak için dövülmüştir.


Büyük paslanmaz çelik flanşların iç ve uluslararası standartlarda sıkıştırma direnci için net kalite gereksinimleri vardır. Büyük paslanmaz çelik flanşlar genellikle şunlara ayrılır: PN25, PN6, PN10, PN16, PN25, PN40 vb. Bunlar arasında PN10 ve PN16 çok yaygın olarak kullanılmaktadır.

How do common flanges divide pressure level

İşte bir örnek: İç basınç kabının flanşının bir koruma vanası ile tasarım basıncı, koruma vanasının açma basıncına göre belirlenmelidir. Tasarım basıncı, koruma vanasının açma basıncına eşit veya biraz daha büyüktür ve koruma vanasının açma basıncı çalışma basıncının 1,05 ~ 1,1 katıdır.


Çalışma basıncının 0.8MPa olduğu bilinmektedir, daha sonra koruma vanasının açma basıncı 0.88MPa olarak alınabilir, böylece tasarım basıncı 0.9MPa olarak alınabilir. Bu şekilde, 50 santigrat derecede konteyner boru flanşı 1C4 malzemesi için 0,9MPa (1,0MPa sınıfı flanş) yüksek izin verilen bir çalışma basıncı seçmek mantıklıdır.

How do common flanges divide pressure levels