Borularla Soket Kaynaklı Flanşı Nasıl Kaynak Yaparız?

- Jan 23, 2018-

Soket kaynak flanşını borularla nasıl kaynak yapabiliriz?

Soket kaynak flanşını borularla nasıl kaynak yapacağız? Soket kaynak flanşı normal olarak boru kaynağının flanşına sokulacak, kaynak kaynağı flanşında kaynak kullanılacak, boru hattı ve kenetlenme yüzeyi kalas kaynaklı olacak, soket kaynaklı bağlantılar olamaz yapılan radyografik inceleme, popo kaynağı yapabilir, bu nedenle yüksek kaynak dikiş algılama gereksinimleri için, kaynak flanşı tavsiye edilir. Genel kaynak gereksinimleri soket kaynak gereksinimlerinden daha yüksektir ve kaynak kalitesi daha iyidir ancak algılama da daha sıkı demektir. Kaynak yapmak radyografik muayene yapmak için, soket kaynağı sadece manyetik toz veya penetrant test (manyetik toz yapmak için karbon çeliği, sızma için paslanmaz çelik gibi) yapmak gerekir.
201801111733215650662.jpg

Boru hattındaki akışkan miktarı yüksek değilse, algılama için uygun soket kaynağı kullanılması önerilir, soket kaynak bağlantısı biçimleri esas olarak vanalar ve boru hatları, boru bağlantı parçaları ve boru kaynağı için kullanılır. Genel boru duvar kalınlığı daha ince, yanlış tarafa eğilimli ve ablasyon, kaynak için zor, soket kaynağı için daha uygun. Buna ek olarak, soket kaynak ağzı takviye rolü vardır, sık sık yüksek basınç altında kullanın. Ancak soket kaynak da dezavantajları vardır, bir post kaynak stres durumu iyi değil, tamamen değil, boru sistemi boşluklar bırakmak için, bu nedenle, boru hattı sistemi paslanmaz çelik korozyon hassas ortam ve yüksek temizlik gereksinimleri olan boru sistemi soket kaynak için uygun değildir. Üstelik, ultra yüksek basınç borusu, boru duvarı kalınlığı da çok büyüktür, mümkün olduğunca soket kaynağından kaçınmak için bağlantı kaynak kullanabilir. Kısacası, soket kaynağı bir fileto kaynağı oluşturdu ve popo kaynağı, altlık kaynağı oluşturdu. Kaynağın mukavemetinden kaynaklı olarak, kaynak gerilim koşulları soket kaynağına göre daha iyidir, bu nedenle yüksek basınç seviyesinde kaynaklı, kaynaklı ve soketli kaynak şeklinde kaynaklı, kaynaklı ve soketli kaynaklı vesilelerle kötü vakalar kullanılmalıdır, ayrıntılar pls'ye bakınız. "Hg20605-97"

  1. Boru malzemesi için uygun flanş malzemesini seçin, örneğin, paslanmaz çelik boru hattı kesinlikle karbon çeliği gibi flanş seçmesine izin verilmez;

  2. Borunun nominal çapına (DN) ve borunun nominal basıncına (PN) göre boru sisteminin tamamında standart sistem ve Avrupa standart sistemi temel olarak uluslararası boru flanşlarında kabul edilmektedir.

  3. Özel çalışma koşullarına göre, flanşın yapısını seçmek için: kaynak boyunlu düz flanş, merdane bağlantı flanşı, sızdırmazlık yüzeyi formu RF, MFM, dil vb. Gibi.

  4. Standart olmayan parçalar için, standart tasarım prosedürü flanşına göre tasarım ve imalat gereklidir.