Paslanmaz Çelik Boru SO Flanş Ölçüsü Nasıl Seçilir?

- Dec 18, 2017-Kaliteli paslanmaz çelik boru SO flanşının sağlanması hep istediğimiz şeydir. Paslanmaz çelik boru SO flanş boyut aralığı DN10-DN600'dur.

stainless steel pipe SO flange dimension.pngstainless steel pipe SO flange dimension02.png

Dünyada, paslanmaz çelik boru SO flanş boyutu hala tek tip standartlara sahip değildir, her ülke referans standardı farklıdır, doğal üretim ürünü de karşılaştırılabilirlikten yoksundur. Bazı paslanmaz çelik boru SO flanş boyutu, herhangi bir endüstri standardına bakılmaksızın tasarlanabilir, ancak bazı standartları dikkate almalıyız. Örneğin, flanş takımının toplam boyutu, kaç cıvatanın gerekli olduğunu belirlemenize yardımcı olabilir. Buna ek olarak, doğru paslanmaz çelik boru SO flanş boyutunu seçerken göz önünde bulundurulması gereken bir faktör, ilişkili bağlantısın ağırlığını veya basıncını içeren bir flanş mafsaldır. Örneğin, buhar borusu flanşını seçerken, bağlantıdaki sıkıştırma basıncını en üst düzeye çıkarmanız gerekir. Sağlamlık ve dayanıklılığını artırmak için cıvataların sayısını artırabiliriz. Çünkü cıvatalar arasındaki mesafe çok uzaktaysa kaçak riski artar.

stainless steel pipe SO flange dimension applicaition02.pngstainless steel pipe SO flange dimension application.png

Belki birçok kullanıcı hala paslanmaz çelik boru SO flanş boyutunun nasıl seçileceğini bilmiyor, önemli değil. Flanşın boyutunu anlamak için doğrudan bizimle iletişime geçebilirsiniz . Aslında, flanşlarda ve flanşlı sistemlerde kullanılan boyutların çoğu üretici firmalar tarafından belirlenmiştir.