30 Derece Boru Viraj Kalitesinin Nasıl Sağlanır?

- Mar 28, 2018-

30 derecelik boru bükülmesinin kalitesi nasıl sağlanır

Biz esas olarak pipefittings ve flanşlar her türlü ihracat Çin'de bir üretici vardır. Bugün, müşterinin en endişe kaynağı olan 30 derecelik boru bükülmesinin kalitesini nasıl sağlayacağımız hakkında konuşalım. Bu ürünü satın almak istiyorsanız, lütfen size yardımcı olacak bu metni okuyun.

30 degree pipe bend.png

30 derecelik boru bendinin kalitesindeki düşüşün ana nedenleri ve dikkat yöntemi:

1. 30 derece boru bükme bükme sırasında, dış kuvvet altında boru, burada tabakanın yanal duvar çekme gerilmesi etkisi ve inceltme altında, iç sıkıştırma stres eylemi ve kalınlaşma, ortak boru enine kesit değişir. 30 derecelik boru kıvrımının kalitesinin düşmesine neden olmak kolaydır, bu nedenle RX değerinde çeşitli basınç seviyelerine sahibiz ve yanal inceltme miktarı netleştirilir, amaç RX ve SX değerini kontrol etmektir, böylece kaliteyi sağlamak.
2. ön bölüm 30 derece boru bükme boru bükme işlemi, malzeme çekme tarafında, iç basınç nötr eksen konumu bükme yönteminden farklıdır, ne zaman üst bükme (sıkıştırma bükme) çalışma nötr eksen dış duvardan yaklaşık 1/3, bükme (geri bükme) işinde, dış duvardaki nötr ekseni 2/3. İnce duvarlı boruyu bükmek ve bükme yöntemini kullanmak faydalıdır .
3. Bend lastiğinin hassasiyeti aynı zamanda 30 derecelik boru bükülmesinin kalitesini etkileyen faktörlerden biridir. Belirli bir tolerans aralığında kontrolün gereksinimlerinin büyüklüğüne ek olarak, bükme lastiği imalatındayız, fakat aynı zamanda, ilgili bükme lastiklerini seçmek için bükme borusu çapının kullanılmasını da kullanıcı gerektirir.
4. Tüpün eğilme özellikleri ve yüzey korozyonu da borunun kalitesini etkileyebilir. In-situ inşaat, operatörler de üretim kararları yapmak için boru malzemeleri, işleme özellikleri ve yüzey korozyon koşullarının işlenmesi anlamak gerekir.
5. R değerini sağlayın. (Büküm yarıçapı / boru çapı) grafiği, kullanıcı için boru çapı ve referans arasındaki ilişkinin seçiminde kalınlık. Boru işleme özelliklerinin kabulüne göre, bükme borusu kalitesinin duvar kalınlığına göre ilgili bükülme yarıçapını yansıtın: Soğuk bükme çelik boru, orta ve düşük basınç 4D, yüksek basınç 5D. Özel durumlar ayrı ayrı kabul edilebilir.

30 degree pipe bend03.png