Amerikan Standart Flanşın Sızdırmazlık Halkası Nasıl Değiştirilir

- Jan 11, 2021-

Amerikan standart flanş contası, iki flanşı birbirine bağlayan ve bunları iki flanş sızdırmazlık yüzeyinin ortasına yerleştiren ve ardından Amerikan standart flanşının sızmasını önlemek için Amerikan standart flanşını sıkıştıran bir üründür. Büyük Amerikan standart flanşının sızdırmazlık halkasını değiştirmek çok uygundur. Sızdırmazlık halkasının değiştirilmesi gerektiğinde, valf diskinin çıkarılmasına gerek yoktur.
Sadece Amerikan standart flanşının yanındaki vanayı açın ve ardından çalıştırma cihazını kapalı duruma ayarlamak için çalıştırma cihazındaki anahtarı çıkarın. Bundan sonra, ana valf anahtarı ile bağlantıyı sürdürür ve ardından sızdırmazlık halkasını değiştirmek için conta halkası valf gövdesi contasına bakan tarafa oturana kadar volanı açma yönünde döndürmeye devam eder.

ring of the American standard flange

Amerikan standart flanşının sızdırmazlık halkası, ters yönde çalışma basıncının etkisi altında kendi kendine sızdırmazlık kuvveti oluşturur, böylece sızdırmazlık spesifik basıncını arttırır, sızdırmazlık halkası valf yuvasını sıkıştırır ve ters yönde daha büyük çalışma basıncı , kendinden sızdırmazlık kuvveti Daha Büyük. Conta ve valf yuvası kombinasyonu ne kadar büyükse, iki yönlü conta tamamlanır.
Yüksek basınçlı ekipman ve boru hatlarında, merceklerde veya diğer bakır, alüminyum, 10 çelik, paslanmaz çelik metal contalarda. Yüksek basınçlı conta ile sızdırmazlık yüzeyi arasındaki temas genişliği çok dardır (çizgi dokunuşu) ve sızdırmazlık yüzeyi ve conta yüksek bir işleme yüzeyine sahiptir.


Amerikan standardı flanş dişli bağlantısı (tel bağlantısı) Amerikan standardı flanş ve kaynak Amerikan standardı flanş. Düşük basınçlı küçük çaplı tel kaynağı Amerikan standart flanşları, yüksek basınçlı ve düşük basınçlı geniş çaplı Amerikan standart flanşlarının tümü Amerikan standart flanşlarından kaynaklanmıştır. Farklı basınçtaki Amerikan standart flanşının kalınlığı, bağlantı cıvatasının çapı ve sayısı farklıdır.