Kaynaklı Flanş Nasıl Doğru Test Edilir?

- Jul 10, 2018-

Kaynaklı flanş nasıl doğru test edilir?

Kaynaklı flanşın doğru bir test şekli olarak, genellikle onu görüntülemek için iki yol alırız.
1. Kaynak flanşının görünümünü kontrol ederken, genellikle kaynak flanşının görünümünü görmek için doğru olanı kullanırız. Kaynak flanşının görünümü için, yanlış bir şeylerin olduğu kaynak flanşını tamir etmeliyiz.
2. Kaynak flanşı üzerinde ultrasonik kaynak yapmak için ultrasonik ekipman kullanıyoruz. Kaynak flanşının ultrasonik kaynağı olarak, kaynak flanşının kendisinde bir ultrason hissi vardır. Bu şekilde, kaynak flanşının kendiliğinden kalifiye olup olmadığını tespit etmek mümkündür.
Flanş bağlantısının amacı sökülmek kolaydır.
Kaynaklı bir flanş olarak, kaynaklı flanşlar genellikle kaynaklı flanşlar bağlandığında çıkarılabilir. Demontaj için kaynaklı flanşlar özellikle uygundur.

How to test the welded flange correctly.jpg

Kaynaklı flanş bağlantısının ana özellikleri, kolay sökme, yüksek mukavemet ve iyi sızdırmazlık performansıdır. Kaynaklı flanş takılırken, iki flanş paralel tutulmalıdır, flanşın sızdırmazlık yüzeyi hasar görmemeli ve temizlenmelidir. Flanş kaynağı için kullanılan conta, tasarım yönetmeliğine göre seçilmelidir. Flanş dişli bağlantı (kablo bağlantısı) flanş ve kaynaklı flanş. Düşük basınçlı küçük çaplı tel bağlı flanşlar, yüksek basınçlı ve düşük basınçlı büyük çapların tümü kaynaklı flanşlardır. Farklı basınçların kaynaklı flanşlarının kalınlığı ve bağlantı cıvatalarının çapı ve sayısı farklıdır. Bu nedenle, endüstriyel boru hattında, kaynak flanşı bağlandığında, kaynak flanşının uygulanması da çok kapsamlıdır.