Flanşlı Bağlantı Elemanlarına Nasıl Kaynak Yapılır?

- Apr 17, 2018-

Flanş bağlantılarında kaynak nasıl yapılır

Flanşlı bağlantı parçalarına kaynak yapılması, her şeyden önce, kaynak aletlerinin hazırlanması ve farklı kaynaklı çelik borulara veya boru bağlantı parçalarına göre farklı kaynak gereksinimleri yerine getirilmesi gerekmektedir.

Ana flanş kaynak işlemi aşağıdaki gibidir:
Flanş kaynak işlemi
Gerekli ekipman ve aletler Bir manuel kaynak ekipmanı, bir kol açılı taşlama makinesi, bir elektrikli çekiç, düz bir yüzey.

Kaynak hazırlama
1. Cihazın normal çalışmasını sağlamak için hata ayıklama ekipmanını kontrol edin;
2. .04.0J506 elektrodu, bir saat boyunca 300 ° C-350 ° C'de en iyi kurutma için hazırlayın.
Kaynak işlemi:
1. Montaj Vertebral gövde ve büyük flanş, çizimlerin gereksinimlerine göre monte edilir ve büyük flanş 8 eşit parçaya bölünür.
2. Kalın flanş ve büyük oluk nedeniyle, kaynak segmental simetri ve çok katmanlı kaynak kullanır.
Kaynak kalitesi:
1. Kaynak gücünün en azından anne köyünün gücü olması gerekir. Kaynak yüzeyi pürüzsüz ve pürüzsüzdür, yanma, hava deliği, kaynak sızıntısı, cüruf içermemesi, alttan kesilmesi ve kaynak olmaması gibi kusurları yoktur. Kalan yükseklik 2 mm'den azdır.
Önlemler:
1. Manuel montaj için J506 elektrodunu kullandığınızdan ve düşük akım kaynağı kullandığınızdan emin olun. Kaynak işlemi kaynağına tam uygun olarak.
2. Bir konum kaynağından sonra her defasında, flanş düzleminin deformasyonunu kontrol etmek için yatay bir cetvel kullanın. 3. Kaynak çekiçinin bir tarafı, stresi azaltmak için kaynağı çekiçlemek için kullanılır.

how to weld on flange fittings 1.jpg