Karbon Çelik Eşit Tee'nin İncelenmesi

- Jan 02, 2018-

Karbonlu çeliğin eşit tee teftişi


Son zamanlarda firmamız Malezya müşterilerine sorunsuz 4 inç karbon çeliği eşit tebeşir ihraç etti. Kalitesi çok iyi ve müşteriden onay aldı. 2018 yılının tamamında sipariş vermeyi planlıyorlar. Yeni yılda mutlu bir işbirliğine gideceğimizi umuyoruz.

Karbon çelik eşit tee Üretim Süreci:

Karbonlu çelik te imalatında iki tür imalat işlemi vardır. Karbonlu çelik tişört, dikişsiz borudan ve kaynaklı borudan yapılmıştır (ERW ve EFW boru çelik boru te'leri imalinde kullanılamaz). Büyük çaplı tişört çelik levhadan yapılır. Üretim prosesi genellikle Hidrolik Şişkinlik Metodu ve Sıcak Ekstrüzyon Metodudur.

Hidrolik Balyalama Yöntemi

Hidrolik Sıkma Yöntemi, karbonlu çelik tişört yapmak için kullanılır. Hidrolik kalıba koyan bir boruyu kesme. Sıvı boruya doldurulur ve hidrolik basınç serbest bırakılır ve kalıbın sabit açıklığındaki kola itilir. Bu yöntem iyi bir yüzey finişi sağlar. Fakat bu yöntem daha kalın tişört üretemez.

Sıcak Ekstrüzyon Yöntemi

Sıcak ekstrüzyon yöntemi genellikle geniş çaplı, ağır duvar kalınlığına ve hidrolik çıkıntı yöntemi ile üretilemeyen zorlayıcı özel malzemeye sahip T parçalarını yapmak için kullanılır. Sıcak ekstrüzyon yönteminde, bitmiş üründen daha büyük bir çapa sahip olan hammadde borusu, şube çıkışını borudan çıkarmak için genellikle kullanılır. Gerekirse, kalıba bastırarak branşın ve gövdenin diğer boyutlarını da ayarlayabilirsiniz.

4 inç karbon çeliğinin tee'ye eşit muayene

Ben tee'nin üretim sürecinden bahsettiğim gibi, borunun şubesini ittiğinden, kol ile beden arasındaki yer çok kolaylıkla çılgınlaşıyor. Büyük çaplı veya küçük çaplı olursa olsun, tee için ısıl işlem ve NDT muayene gereklidir. Isıl işlem tee stresini ortadan kaldırmak amacıyla yapılır ve NDT çatlak kontrolü içindir. Genellikle manyetik parçacık muayenesini tee test etmek için uygularız, bizim 4 inç eşit tee kabul edilen% 100 Manyetik parçacık Muayene ve yeterlilik oranı% 100'dür. Manyetik parçacık Muayene çok popüler, düşük maliyetli bir denetim yöntemidir ve performans iyi. Firmamız her müşteriye karbon teli tee sunarken her biri için manyetik parçacık muayene yapmıştır.

inspection of tee.pngequal tee  (6).jpg