Büyük Çaplı Çelik Boru Muayene

- Nov 16, 2018-

Büyük çaplı çelik boru muayenesi


Bugün BAE'ye ihraç edilen geniş çaplı çelik boru siparişlerinin tümü tamamlandı. Müşteriler, malları, büyüklükleri, kalibreleri ve teftiş için diğer önemli kalemleri incelemek üzere üçüncü bir taraf tayin eder. Test sonuçları nitelikli. Tüm mallar üçüncü taraf denetimini geçiyor. Müşteriler, olay yerindeki video ile bizimle bağlantı kuruyor. Malların kalitesinden çok memnunlar.

Large diameter steel pipe inspection

Büyük çaplı çelik boruları test etmek için beş standart adım aşağıdaki gibidir:
1. Büyük çaplı çelik borular partiler halinde kabul edilmek üzere gönderilmeli ve grup onay kuralları ilgili ürün standartlarının gerekliliklerini yerine getirmelidir.
2. Muayene maddeleri, örnekleme miktarı, örnekleme yeri ve büyük çaplı çelik boruların test yöntemi ilgili ürün standartlarına uygun olacaktır. Alıcının izniyle, sıcak haddelenmiş dikişsiz büyük çaplı çelik boru haddeleme kök dizisine göre gruplar halinde örneklenebilir.
3. Büyük kalibreli çelik boruların test sonuçlarında, belirli bir ürün ürün standartlarının gereklerini karşılamadığında, kalifiye olmayan kişiler seçilmeli ve aynı büyük kalibrelik kümesinden çift sayıda örnek seçilmelidir. vasıfsız eşyaların yeniden incelenmesi için çelik borular. Yeniden inceleme sonuçları (proje testinin gerektirdiği herhangi bir endeks dahil) nitelikli değilse, büyük kalibreli çelik borular teslim edilmeyecektir. İlk test uygun olmadığında aşağıdaki öğelerin yeniden incelenmesine izin verilmez: a. Düşük güçlü dokularda beyaz lekeler; B. Mikroyapı.
4. Kalifiye olmayan yeniden inceleme sonucu olan büyük kalibreli çelik borular (kalifiye olmayan mikro yapıları olan ve yeniden denetime izin vermeyenler de dahil olmak üzere), tedarikçi tarafından birer birer kabul edilmek üzere kabul edilebilir veya yeniden ısıl işleme tabi tutulabilir (Tekrar ısıl işlem iki katı geçmemelidir) ve yeni bir partide kabul için sunulur.

Large diameter steel pipe inspection 6

5. Ürün standartları belirtilmezse, büyük çaplı çelik boruların kimyasal bileşimi eritme bileşenlerine göre kontrol edilir.