Boru Hattı Çelik Alaşım Boru Ek Parçaları ve Karbon Çelik Boru Ek Parçaları Uygulaması

- Sep 04, 2018-

Boru hattı çelik alaşımlı boru bağlantı parçaları üretimi ve karbon çelik boru bağlantı parçaları uygulaması

Boru hattı çelik alaşımlı boru bağlantı parçaları üretimi, 20 yılı aşkın bir süredir metalürji alanında proses teknolojisinde neredeyse yeni başarılar uygulamaktadır. Boru hattı mühendisliğinin gelişim eğilimi, geniş çaplı, yüksek basınçlı, zengin gaz taşımacılığı, yüksek soğuk ve aşındırıcı hizmet ortamı ve denizaltı boru hatlarının kalınlaşmasıdır. Bu nedenle, modern boru hattı çeliklerinin yüksek mukavemete, düşük kaplama etkisine, yüksek tokluğa ve kırılgan kırılmaya, düşük kaynak karbonuna ve iyi kaynaklanabilirliğe ve HIC ve H2S korozyonuna karşı dirence sahip olması gerekmektedir. Optimize edilmiş üretim stratejisi, çeliğin temizliğini ve düzgünlüğünü, C ≤% 0,09, S ≤% 0,005, P ≤% 0,01, O ≤% 0,002'yi arttırmak ve sürekli döküm işleminde mikro giderici, vakumlu Gaz Giderme + CaSi, ışık azaltımını iyileştirmektir. , çok aşamalı termomekanik haddeleme ve çok fonksiyonlu aralıklı hızlandırılmış soğutma.


Boru hattı çelik alaşımlı boru bağlantı parçaları, boru hattı taşıma basıncı ile sürekli olarak iyileştirilmektedir ve petrol ve gaz taşıma çelik borusu da yüksek çelik kalitesine doğru hızla gelişmektedir. Gelişmiş ülkelerde, X52 çelik kalitesi genellikle 1960'larda kabul edildi. X60-X65 çelik kalitesi 1970'lerde yaygın olarak kullanılıyordu. Son yıllarda, X70 ana şehir iken, şehir içi boru şebekesi ağırlıklı olarak X52 ve X65 olmuştur. Yerli ana hat gaz boru hattı 10 MPa'lık büyük bir basınca sahiptir ve büyük çaplı kısım, FR1010 ~ 1219mm'ye ulaşabilir. Esas olarak X65 ve X70'e uygulanır. X80 de kullanılır, ancak dozaj fazla değildir. Yerli gaz boru hatlarının genişletilmesi ve talep baskısı ile X70 ve X80, ana boru hattı çeliği haline gelecek.

pipeline steel alloy pipe fittings.jpg

Alaşımlı borunun alaşımlı boru hammaddesi yapısal dikişsiz boru ve yüksek basınçlı ısıya dayanıklı alaşımlı boru bağlantı parçalarına ayrılmıştır. Esas olarak alaşım tüpünün ve endüstrisinin üretim standardından farklı olarak, alaşım tüpü mekanik özelliklerini değiştirmek için tavlanır ve temperlenir. Gerekli işleme koşullarına ulaşın. Dikişsiz çelik borunun performansı, genel dikişsiz çelik borunun performansından daha yüksektir. Alaşım borunun kimyasal bileşimi daha fazla Cr, yüksek sıcaklık direnci, düşük sıcaklık direnci ve korozyon direnci içerir. Karbon dikişsiz boru, hiçbir alaşım bileşimi veya birkaç alaşımlı bileşen içermez. Alaşımlı borunun petrol, havacılık, kimya, elektrik, kazan, askeri ve diğer endüstrilerde yaygın olarak kullanılmasının nedeni, alaşımlı borunun mekanik özelliklerinin değişmesi ve ayarlanmasıdır.


Boru dirseklerinin bağlantısı için karbon çelik boru bağlantı parçaları kullanılır. Boruyu bir açıyla döndürmek için aynı nominal çaptaki iki boruyu bağlayın. Karbon çelik boru parçalarının, dökme çelik dirseklerin, alaşımlı çelik dirseklerin, paslanmaz çelik dirseklerin, bakır dirseklerin, alüminyum alaşımlı dirseklerin, vb. Bölünmesi. Dirseklerin yaşamın her alanında kullanılması söylenebilir. Karbon çelik boru bağlantı parçaları, proses tasarımı ve bağlantı sürecinde sürekli olarak yenidir ve fiili operasyonda önemli standart tasarım fonksiyonlarını benimsemelidir. .