Soğuk Çekilmiş Çelik Boru Üretim Süreci Akışı

- Apr 14, 2020-

Sonunda 1-1 / 4 ”boyutunda bir parti küçük çaplı boru ihraç ettik ve soğuk çekme ile üretiliyor, soğuk çekme üretim sürecinin ne olduğunu biliyor musunuz? Bunu öğrenelim.
Soğuk çekilmiş dikişsiz çelik borunun üretim süreci: yuvarlak boru boş → ısıtma → delme → başlık → tavlama → dekapaj → yağlama (bakır kaplama) → çok geçişli soğuk çekme (soğuk haddeleme) → boş boru → ısıl işlem → düzleştirme → Su basınç testi (hata tespiti) → işaretleme → depolama.
Soğuk çekilmiş dikişsiz çelik boru, soğuk çekme veya sıcak haddeleme ile işlenen soğuk çekilmiş dikişsiz çelik boru malzemesidir. Soğuk çekilmiş dikişsiz çelik boru oksit tabakasına sahip değildir, yüksek basınç taşır ve sızıntı, yüksek hassasiyet, yüksek yüzey, soğuk bükülme, parlama ve çatlak olmadan düzleştirme vb. Silindirler veya silindirler gibi pnömatik veya hidrolik bileşenler dikişsiz borular olabilir.

Production Process flow of cold drawn steel pipe

1. Tavlama, soğuk çekilmiş dikişsiz çelik boruyu uygun bir sıcaklığa kadar ısıtmak, malzeme ve iş parçası boyutuna göre farklı ısı koruma süresi kullanmak ve daha sonra yavaşça soğumaktır, amaç metalin iç yapısını veya dengenin yakınında yapmaktır. , iyi proses performansı elde etmek ve Performans kullanmak veya daha fazla söndürme için hazırlık yapmak için kullanılır.
2. Normalleştirme, soğuk çekilmiş dikişsiz çelik boruyu uygun bir sıcaklığa ısıtmak ve daha sonra havada soğutmaktır. Normalleştirmenin etkisi, elde edilen yapının daha ince olması dışında tavlamaya benzer. Genellikle malzemenin kesme performansını iyileştirmek için kullanılır ve bazen kullanılır Son ısıl işlem olarak daha az talep gören bazı parçalar kullanılır.
3. Söndürme, soğuk muhafaza edilen dikişsiz çelik boruyu, su, yağ veya diğer inorganik tuzlar, organik sulu çözelti gibi söndürme ortamında ısının korunması ve hızlı soğutulmasından sonra ısıtmaktır. Söndürmeden sonra, hassas soğuk çekilmiş dikişsiz çelik boru sertleşir, ancak aynı zamanda kırılgan hale gelir.
4. Soğuk çekilmiş dikişsiz çelik borunun kırılganlığını azaltmak için, söndürülmüş soğuk çekilmiş dikişsiz çelik boru, oda sıcaklığından daha yüksek ve 650 ℃ değerinden daha düşük bir sıcaklıkta uzun süre tutulur ve daha sonra soğutulur. Bu işleme Temperli denir.