Dikişsiz Dirsek İterek Dezavantajları

- Oct 26, 2018-

Dikişsiz dirseğin itilmesi dezavantajları


Yapım aşamasında, dikişsiz dirsek bağlantılarının itme kalitesinin aşağıdaki problemlere sahip olduğunu görüyoruz.
İlk olarak, boru bağlantı elemanının duvar kalınlığı eşit değildir.
Dikişsiz dirsek borusu armatürünün itici duvar kalınlığı, en çok deformasyona sahip parçalarda meydana gelir. Dirsek arkasının duvar kalınlığı gibi diğer parçalardan daha kalındır;
İlgili ulusal standartlarda hükümler. Bu tür bir problem incelemesi için, genel çap pergeli ve diğer ölçüm aletlerinin bulunması genellikle zor olmakla birlikte, sadece ultrasonik kalınlık ölçer kullanılarak ölçülebilir.
İkincisi, sertlik aşıldı.
İtme dikişsiz dirseğin sertliğini aşma problemi esas olarak şekillendirme sonrası ısıl işlem probleminden kaynaklanır ve çözelti tekrar bir ısıl işlem gerçekleştirmek için doğru ısıl işlem prosesini kullanmaktır.
Üçüncü olarak, hammaddelerden ve süreçlerden kaynaklanan kusurlar.
Dikişsiz dirseğin itilmesi, cihaz için en büyük güvenlik tehlikesine sahiptir. Kontrol etmek daha zahmetli. Kusur üreten faktörler daha karmaşıktır ve her ikisi de malzemenin kendisinde ve üretim sürecinin ve hatalı ısıl işlem sürecinin kusurlarının kusurlarına sahiptir.
Lütfen aşağıdaki gibi dikişsiz dirseğin üretim işlemine bakınız:
Pipe Fitting dirseklerinin en popüler üretim yöntemlerinden biri, bir tür sıcak şekillendirme metodu olan mandrel metodudur.
Bu yöntemde boru, parçalara kesilir ve hidrolik damgalama yardımıyla itilir. İndüksiyonlu ısıtma bataryası boruyu ısıtır ve boruyu genişler ve aynı anda bükecek şekilde "mandrel" adı verilen bir kalıba iter. Bu yöntem çok çeşitli dirsek çapları üretmek için kullanılabilir.
The disadvantages of pushing seamless elbow

Bu üretim işleminden, itme dirseğinin neden bu dezavantajlara sahip olduğunu bulabilirsiniz. Çünkü üretim sırasında hammaddenin ısınması gerekmekte ve içerideki değişimlere neden olan itme ve dirsek arkasının duvar kalınlığı azalmaktadır.