Büyük Flanşları Etkileyen Performans Faktörleri Nelerdir?

- Oct 30, 2018-

Büyük flanşları etkileyen performans faktörleri nelerdir?


Büyük flanşların üretiminde, büyük flanşların performansını etkileyen birçok faktör vardır. İşte bazı ortak faktörler.
Birincisi, tavlama sıcaklığıdır (tavlama sıcaklığı, primer ve şablon birleştirildiğinde sıcaklık parametresidir. Primerler ve tamamlayıcı dizilerin% 50'si çift sarmallı DNA molekülleri olarak ifade edildiğinde, PCR spesifikliğini etkileyen önemli bir faktördür. İdeal koşullar altında Tavlama sıcaklığı, primerin istenen diziye etkili bir şekilde tavlanmasını ve aynı zamanda spesifik olmayan bağlanmayı azaltmak için yeterince yüksek olmasını sağlamak için yeterince düşüktür.İlaveten tavlama sıcaklıkları 55 ° C ila 70 ° C arasında değişir. Tavlama sıcaklıkları genellikle, 5 ° C'ye kadar, primerlerin Tm'sinden daha düşük bir değere ayarlanır, belirtilen sıcaklığa ulaşmak için, geniş flanş işlemi genellikle "tavlama" olarak adlandırılan bir çözelti ısıl işlemidir, sıcaklık aralığı 1040 ~ 1120 ° C'dir. (Japon standardı) Ayrıca geçebilirsiniz Fırın gözlem deliği gözlendiğinde, tavlama bölgesindeki büyük flanşlı boru bağlantı parçaları bir t iniş durumu, ancak yumuşatma yok oluşuyor.

What are the performance factors that affect large flanges

Fırın gövdesi sızdırmazlık tarafından takip (dış kabuk çelik levha ve bölüm çelik ile kaynak edilir, arabası çelik ve çelik levha ile kaynak edilir, tramvay ısı radyasyon azaltmak için fırın astar ve kum sızdırmazlık mekanizması ile yumuşak temas geçer ve konveksiyon kaybı, ve fırın gövdesinin sızdırmazlığını etkili bir şekilde sağlar.), parlak tavlama fırını, dış havadan kapatılmalı ve izole edilmelidir; Koruyucu gaz olarak hidrojen kullanarak, sadece bir egzoz portu açıktır (boşaltılan hidrojeni ateşlemek için kullanılır). Muayene yöntemi, gazın çalışıp çalışmadığını görmek için tavlama fırını eklemlerindeki boşluklara sabunlu su ile uygulanabilir. Gazı çalıştırmak için en kolay yer, tavlama fırınının boruya girdiği yer ve borunun boşaltıldığı yer. Buradaki sızdırmazlık halkası özellikle aşınmaya eğilimlidir. Her zaman değiştirmek için sık sık kontrol edin.
Yine, koruyucu gaz basıncı, mikro sızıntının ortaya çıkmasını önlemek için, fırın koruyucu gaz, hidrojen koruyucu gaz ise, genellikle 20kBar'dan fazla gerektiriyorsa, belirli bir pozitif basınç sağlamalıdır. Tavlama atmosferi: Genellikle, tavlama atmosferi olarak saf hidrojen kullanılır ve atmosferin saflığı tercihen% 99.99 veya daha fazladır. Atmosferin başka bir kısmı inert bir gaz ise, saflık daha düşük olabilir, ancak çok fazla oksijen veya su buharı içermemelidir.