Yüksek Basınçlı Flanş Cihazı İçin Önlemler Nelerdir?

- Feb 23, 2021-

Yüksek basınçlı flanşların montajı için alınacak önlemlerin ne olduğunu biliyor musunuz? Şimdi size kısa bir giriş yapacağım.
1. Boru hattındaki tozu temizleyin, oluğun metalik bir parlaklığa sahip olması için boru hattının kenarlarını ve kaynağın her iki tarafını cilalayın. Boru merkezi, iki borunun diğer ucunda bulunur. Boru çevresi boyunca üç nokta kaynağı (kaynağın uzunluğu yaklaşık 4 mm, yükseklik yaklaşık 5 mm'dir). Yerinde iki boru var. Boru hattı etrafındaki kaynakları kaynaklamak için 2-3 mm kalınlığında bir koruyucu tabaka kullanılır. Kaynak flanşının yüzeyi yağlanır ve çatlak, gözenek ve kum delikleri gibi kusurlar yoktur.

making steel pipe elbow

2. Yüksek basınçlı flanş cihazından önce tek tek ölçülmeli ve numaralandırılmalıdır. Alın kaynağı için küçük çaplı bir dizi boru ek yeri seçilmelidir. Borular yere eklendiğinde, boruları tesviye etmek için 14cm * 14cm traversler kullanılmalı, demir borular kullanılmamalı, borulara zarar verecek dış korozyonu önlemek için boru sarma en aza indirilmelidir.


3. Ortam sıcaklığı 0 ° C'nin altına düştüğünde, kaynak sonrası asbest örtülmelidir. Kaynak sonrası cüruf kaldırılacaktır. Boru hattı hizalandıktan sonra, arayüzün merkezinden 200 m mesafede düzlük kontrol edilmeli ve ölçülmelidir. İzin verilen hata 1 mm m / m'dir, ancak toplam uzunluğun izin verilen hatası 10 mm'den fazla değildir. Boru hizalandıktan sonra, kaynak sırasında deformasyonu önlemek için sıkıca tamponlanmalıdır.

carbon steel pipe elbows

4. Yüksek basınçlı flanş bağlantılarının iç ve dış korozyon önleyici kaplamaları, boru aşağı indirilmeden önce kontrol edilmelidir ve boru ancak kalifiye olduktan sonra çıkarılabilir. Boru bölümü iniş borularından oluştuğunda, boru kesitinin uzunluğu ve artış aralığı, boru çapına, et kalınlığına, dış korozyon önleyici tabakanın bilgi türüne ve iniş borusu yöntemine göre belirlenmelidir. Çelik borunun dış korozyon önleyici tabakasına zarar vermemek için askı, hortum kılıflı çelik tel halat veya güç halatı gibi yumuşak malzemelerden yapılmalıdır. Flanşın başlangıç ​​noktası ile arayüz arasındaki mesafe boru çapından az ve 100 mm'den az olmamalıdır. Boru bağlantılarında kullanılan kaynak teli, tasarım ve standart gereksinimleri karşılamalıdır.