Epoksi Kaplama Çelik Boru Nedir?

- Jul 11, 2018-

Epoksi kaplama çelik boru nedir?

Epoksi çelik boru bir tip çelik boru olup, yüzey kaplama malzemesi, esas olarak bir epoksi reçineden oluşan iki bileşenli, yüksek katı kaplama malzemesinden oluşan epoksidir. İçme suyu depolarında, su boruları, su depoları ve diğer yerlerde yaygın olarak kullanılır.
İlk olarak, kompozisyon: 1. Çelik boru: dikişsiz çelik boru, düz dikiş çelik boru ve spiral çelik boru ve diğer çelik borular 2. Epoksi reçine kaplama epoksi reçine dayalı iki bileşenli, yüksek katı bir kaplamadır. Astar ve son katlara ayrılır. Bileşen A, epoksi reçine, pigmentler ve katkı maddeleri ve katkı maddelerinden oluşur. Bileşen B, değiştirilmiş aminler ile formüle edilmiş bir sertleştirici ajandır.
Epoksi çelik boruların avantajları:
Dayanıklı, epoksi reçinenin sertleştirilmesinden sonra film sert ve suya dayanıklıdır, kaplama filmi toksik değildir ve suya kirletmez. Güçlü ve iyi yapışma. Mükemmel pas ve su direncine sahiptir ve paslanmaya karşı korunma özelliklerini sağlamak için mükemmel pas önleyici malzemeler kullanır. İyi mekanik mukavemet, sağlam film, aşınma direnci ve darbe direncine sahiptir. Yüksek katı içerik ve kalın kaplama filmi. Oda sıcaklığında film yapmak için kürleme. Büyük pişirme ekipmanı gerekmez.

What is epoxy coating steel pipe.jpg

Epoksi çelik boruların uygulanması:
Epoksi çelik borular, içme suyu boru hattı ve atık su boruları gibi su temin ekipmanlarının iç duvar kaplamasında yaygın olarak kullanılabilir.
Epoksi çelik borular türleri:
İnsanlar boru sistemi için çelik boru aldıklarında, boruların 3PE veya FBE gibi epoksi kaplama ile kaplanması gerektiğini her zaman görürüz.
Peki epoksi kaplama (3PE veya FBE) boruları hakkında ne biliyorsunuz? 3PE kaplama nedir ve FBE kaplama nedir?
İşte kısa bir cevap:
FBE borusu epoksi ile kaplıdır. Bu yüzden Fusion Bonded boru dedik.
3PE boru, içinde epoksi ile kaplanmış, ortada yapışkan tabaka ve dışarıdaki polietilen tabaka ile kaplanmıştır.
3PE ve FBE göstermek için aşağıdaki resimlere bakınız.