RF Flanş Üzerinde Kayma Nedir?

- May 28, 2018-

Flanşta RF kayması nedir?

Metleader boru hattı inc bir meslek imalatı ve karbon çelik ve paslanmaz çelikten yapılmış her türlü flanş ihracatçısı. Peki flanş üzerinde RF kayma nedir? Flanş üzerinde yaygın olarak kullanılan bir kaymadır ve yüzeyi, yükseltilmiş yüzün kısaltması olan RF'dir.

What is RF slip on flange.jpg

Flanş üzerindeki kayma, boyun düz kaynaklı flanşlara ve alın kaynaklı flanşa bölünmüştür. Alın kaynak flanş bağlantısı bir conta, flanş üzerinde kayma ve birkaç cıvata ve somundan oluşur. Kaynak flanş arayüzü ucunun boru çapı ve duvar kalınlığı, kaynak yapılacak boru ile aynıdır, iki boru kaynak, 1 mm'den daha fazla kalınlığa sahip boru kalınlığında düz kenarın boyun kıç kaynak flanşı ile Flanşın düz kenarı iç çapta kesilmelidir, eğimin ince kesiti 1: 3'ten küçük veya eşit olmalıdır.

What is RF slip on flange 1.jpg

Diğer tarafta flanş üzerinde kayma sızdırmazlık yüzeyi, sızdırmazlık yüzeyi şeklindedir: Tam düzlem FF, yüzey RF, içbükey dışbükey yüzey fm-m, zıvana oluk yüzey tg, halka-bağlantı yüzeyi rj, diğer flanş ile kullanılır , flanş kapağı, valf veya ekipman mühürleri. Flanşlı kayma 1,0mpa ~ pn25mpa civarında nominal basınç, flanş üzerindeki Pn10mpa kayma yüksek basınç flanşına aittir, kaynak flanşları deformasyona uygun değildir, sızdırmazlık etkisi iyi, yaygın olarak kullanılır, boru hattında büyük dalgalanmalar veya sıcaklık için uygundur yüksek sıcaklık, yüksek basınç ve düşük sıcaklıkta boru hattı, aynı zamanda, pahalı ortamların yanıcı ve patlayıcı orta ve zehirli gaz boruları üzerinde de kullanılır; Flanş üzerindeki yüksek basınç RF kayma yanıcı, patlayıcı, toksik ortam ve yüksek basınç durumları için kullanılabilir, yüksek basınçlı alın kaynak flanşı sızdırmazlık yüzeyi genellikle yüksek ısı, yüksek basınç ve düşük için uygun içbükey ve dışbükey yüzey haline getirilir Boru hattındaki sıcaklık, sıcaklık veya basınç dalgalanmaları, aynı zamanda yanıcı, patlayıcı ortam, pahalı orta boru hattının taşınması için.

What is RF slip on flange 2.jpg