Dikişsiz Çelik Tee Nedir

- Apr 11, 2018-

Dikişsiz Çelik Tee Nedir

Bir boru, bir boruyu daldırmak için kullanılan bir borudur. Dikişsiz boru imalatının üç yollu kullanımı için, mevcut yaygın olarak kullanılan teknoloji, hidrolik şişkinliğe ve sıcak şekillendirme sistemine sahiptir.

Seamless Steel Tee

A. Hidrolik şişkinlik: Üç yollu hidrolik bombalama, metal malzemenin eksenel kompanzasyonuyla telafi edilen bir tür şekillendirme işlemidir. Süreç, boru kütüğünün sıvıya eşit olan tübün çapına eşit olan özel hidrolik preslerin kullanılmasıdır, boru presini sıkıştırmak için hidrolik presin iki yatay silindirini senkronize ederek, boru kütüğü ekstrüzyondan sonra sıvılaşır, sıvı Tüp kütüğünde, boru kütüğünün hacmi azalır ve basınç artar, Metal malzeme, yan borudaki sıvı basıncının çift eylemi ve kalıp borusunu genişletmek için tüp kütüğünün altında kalıbın iç boşluğu boyunca akar.
Hidrolik tişörtün şematik diyagramı

Seamless Steel Tee drawing

B. Sıcak presleme şekillendirme: Tee sıcak şekillendirme, tee çaplı boru kütüğünden daha büyüktür, tee çapının boyutu düzleşir ve germe dalı tüpünün kısmında bir delik açılır ve tüp kütüğü ısıtılır. ve şekillendirme kalıbı içine yerleştirilir, ve çekme dalı tüpünün kalıbı Tüp kütüğüne yüklenir ve tüp kütüğü basınç hareketi altında radyal olarak sıkıştırılır, Radyal sıkıştırma işlemi sırasında metal dal borusuna doğru akar ve Şube tüpünü kalıbın çizimiyle oluşturur. Tüm süreç, boru kütüğünün radyal sıkıştırması ve dal borusu kısmının gerdirme prosesi ile oluşturulur.
Hidrolik şişirme tişörtünün aksine, sıcak presleme TEE dalının metali, boru kütüğünün radyal hareketi ile dengelenir, dolayısıyla radyal dengeleme işlemi olarak da adlandırılır.

Sıcak presleme tişörtünün şekillendirme işlemi aşağıdaki şekilde gösterilmiştir.

Seamless Steel Tee drawing