Flanşlarda Kayma Kullanımı Nedir?

- May 28, 2018-

Flanşlarda kayma kullanımı nedir?

Flanş üzerinde kayma, başlangıçtaki düşük maliyet nedeniyle kayma içindeki bazı yükleniciler tarafından tercih edilir. Bununla birlikte, bu, uygun kurulum için gerekli olan iki fileto kaynağının ek maliyeti ile dengelenebilir. Kayma flanşının mukavemeti, derecelendirme için yeterlidir, ancak yorulmuş ömrünün, flanş üzerindeki kaymanın sadece üçte biri olduğu düşünülür.
Üst flanş kayması, bir boru ya da bağlantı parçası içindeki bir ya da daha fazla ucun ucuna bağlanabilir. Kayar flanş, borunun veya tüpün yerleştirme ucunun, tüp duvarının kalınlığının 1 / 8'i kadar geriye veya kısa flanş haline gelecek şekilde konumlandırılmıştır. Bu, flanşın SO, flanş yüzünün herhangi bir zarar görmesine neden olmadan boru duvarının kalınlığına eşit olmasını sağlar. Flanş kaynakları ayrıca flanşın arkasına veya dışına da kaynak edilir.

What is the use of slip on flanges.jpg

Kayar flanşlardaki değişiklikler de mevcut. Bu kayan bir flanş azaltmadır. Bu, 14 "tüpün kesileceği merkez (tüp) deliği yerine 14" tüpün kesilmesi (veya delinerek çıkarılması) yerine daha büyük (14 ") sürgülü flanş boşluğudur (veya 6" borunun kesilmesi için "). SO redüksiyon flanşı temelde, alan sınırının kaynak boyunlu boyuna ve redüksiyonun birleşik uzunluğuna izin vermeyecek şekilde, devrenin boyutunu azaltmak için kullanılır.Yalnızca kayan flanş akışını azaltmak için kullanılmalıdır manşon tipi Yön, daha küçük bir boyuttan daha büyük bir boyuta kadardır.
Kayma flanşı veya SO flanşı genellikle kaynaklı boyun flanşından daha düşüktür ve bu etki müşteriler için popüler bir seçimdir.
İç kısmı ve dış yüzeyi, yeterli güç ve sızıntıyı önlemek için kaynaklanmıştır.

What is the use of slip on flanges 1.jpg

Kayma flanşları, borunun dış çapından biraz daha büyüktür. Kaynak boyunlu flanş BU'dan çok daha düşük maliyetle INTIAL kaynaklıdırlar, fakat muhtemelen daha az kaynak kaynaklı flanş nedeniyle kâğıtın takılmasının nihai maliyeti muhtemelen aşılmamaktadır.
Flanş üzerinde avantaj kayma:
Düşük kurulum maliyeti
Kesim hassasiyetini sağlamak için daha az zaman gerekir
Hizalanmaları daha kolay ve üst flanş daha düşük bir göbeğe sahiptir, çünkü boru kaynak yapılmadan önce flanşın içine girer
Flanş kaynağı hem içeride hem dışarıda yeterli mukavemet sağlar
Kaçakları önlerler