Flanşlar üzerinde Kayma Kullanmanın Avantajı Nedir?

- May 30, 2018-

Flanşlarda kayma kullanmanın avantajı nedir?

Flanş üzerinde kayma bir tür düz kaynak flanşıdır. Düz kaynak sadece dış tabakayı kaynaklamak için kullanın, iç tabakayı kaynak yapmayın. Orta ve düşük basınçlı boru hatlarında genellikle düz kaynak flanşı kullanılacaktır, boru hattının nominal basıncı 2,5mpa'dan azdır. Düz kaynak flanşlarının, düz yüzün, RF (yükseltilmiş yüz), FM / M ve TG'nin (dil ve oluk yüzeyi) dört tip sızdırmazlık yüzeyi vardır. Düz yüz en yaygın kullanılanıdır ve fiyatı en ucuzudur. Flanşı, kısa bir göbeğe sahip bir tür düz kaynak flanşı olarak kaydırın.
Flanşlar veya SO flanşlar üzerindeki karbon çelik kayma, genellikle boyun flanşlarından daha ucuzdur, bu nedenle müşterilerimizin genellikle flanş üzerinde kayma seçmeleri tercih edilir. Flanş üzerindeki kayma ismi ifade edildiğinde, bu boru flanşları borulara kayabilir. İç çapları borunun dış çapından biraz daha büyüktür. Bu ekler boruya flanşın üst ve alt tarafındaki köşe kaynağı ile bağlanır.

What is the use of slip on flanges.jpg

Bununla birlikte, müşterilerin, gerekli iki köşe kaynağını monte etmenin ek kaynak maliyetinin, ilk maliyet tasarruflarını uygun bir şekilde düştüğü bilinmelidir. Ek olarak, kaynak boyunlu flanşın kullanım ömrü, flanşta kaymadan daha yüksektir.
Flanşların kayması boru hattının OD'sinden biraz daha büyüktür. Düşük başlangıç maliyetleri nedeniyle, birçok kullanıcı için kaynak boyunlu flanştan daha popülerdirler, ancak ek kaynak maliyeti nedeniyle, son kurulum maliyetleri kaynak boyun flanşından çok daha düşük olmayabilir.
Bununla birlikte, flanş üzerindeki kaymanın hala kullanım için birçok özel avantajı vardır.
1. Düşük maliyetli kurulum.
2. Kesme borularının doğruluğunu sağlamak için zaman tasarrufu.
3. kaynak sırasında flanş üzerinde hizalamak hizalamak kolaydır.
4. Flanşlar üzerindeki kayma, borunun kaynak yapılmadan önce flanş içine kaydırılmasından dolayı düşük hataya sahiptir.
5. flanş yeterli güç sağlamak için hem iç hem de dış kaynaklı.
6. sızdırmazlık iyi.