Alman Standart Flanşları Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Sorunlar

- Mar 03, 2021-

Alman standart flanşının üretim sürecinde temizlenmesi ve temiz suya batırılması gerekir. İş parçasının tekrar temizlenebilmesi için kimyasal yağ alma ve pas giderme işleminden önce temizlenmesi gerekir. İş parçasının yüzey gözenekleri, kimyasal işlemden sonra temizliği kolaylaştırmak için yeterlidir.


Alman standart flanş boşlukları, parlatma, haddeleme, taşlama ve kumlama gibi oksit ölçeğini çıkarmak için mekanik yöntemler kullanırsa, bazı Alman standart flanşları bu yöntemle işlenir ve suyla yıkandıktan sonra doğrudan karartılabilir. Tedavi diğer pas önleyici tedaviler olabilir. Alman standart flanşlarının pürüzlü yüzeyinde birçok gözenek vardır. Kirlendikten sonra, özellikle yağ lekelerinin çıkarılması çok zordur. Yüzey iyi tedavi edilmezse, beklentileri karşılamayan pas önleyici tedavinin tamamını doğrudan etkileyecektir. Bunun amacı bakır, demir ve alüminyum dökümlerini ve alaşımlarını içerir.

slip on flanges

Alman standart flanşları, havadaki asit, oksijen ve nem nedeniyle atmosferde doğrudan korozyona veya renk değişikliğine neden olacaktır. Buna pas ve pas denir. Yüksek mukavemete sahip metal yüzeyin çok düşük mukavemetli olmasını sağlayabilir. Bileşik.


Flanş dökümü, koruma süresi boyunca nispeten az miktarda koruma gerektirir, böylece yüksek kesme gerilme karıştırması için kullanılabilir ve ürün katmanları arasındaki kuru süre daha da kısalır, ancak Alman standart flanş katmanları arasındaki kuru süreyi 1 saate kısaltabilirler.
Flanş dökümü, kabuk yapma ortamı ve rüzgar hızı konusunda katı gereksinimlere sahiptir. İnce delikli dökümler için katmanlar arasındaki kuruluğun düzgün bir şekilde uzatılması gerekir. Yüksek polimer katkı maddeleri, kabuğun ve dökümlerin eksikliklerini azaltmaya daha iyi yardımcı olabilir.

carbon steel flangeFlanş döküm üretim sürecinde, katkı maddelerinin etkisi artık kabuğun ıslak mukavemeti hızlı bir şekilde oluşturmasına yardımcı olmakla sınırlı olmayacak, aynı zamanda yatırım döküm kalitesini artırmak için de yararlı olacaktır. Alman standart flanş kabuğunun yüzey kalitesi Neyse ki, yüksek sıcaklık mukavemeti yüksektir.


Flanş dökümü deformasyona karşı güçlü yüksek sıcaklık direncine sahiptir ve ürün nispeten yüksek hassasiyetli bir işlem gerektirir. Pratikte ve teoride, ince döküm süreci bilgisi güçlendirilmeli ve pratik deneyimini zenginleştirmek için profesyonel testleri sürekli olarak desteklenmelidir.

German standard flanges

Flanş döküm, üretim sürecinde daha az kesme ve kesmeme döküm proseslerini doğrudan seçer. Flanş döküm, döküm çalışmalarında çok ileri bir teknolojidir ve bu yöntem çeşitli tip ve alaşımların dökümü için çok uygundur.


Flanş dökümü ile üretilen ürünlerin standart doğruluğu ve yüzey kalitesi diğer döküm yöntemlerine göre çok daha yüksektir. Diğer döküm yöntemlerinin dökümü daha zordur, dağınık ve yüksek sıcaklığa dayanıklıdır ve dökümlerin işlenmesi zordur. Doğrudan seçilebilirler. Bu yöntem üretilmiştir.