Çelik Boru Dirsek

Çelik boru dirseği aynı zamanda karbon çelik boru, paslanmaz çelik boru veya alaşımlı çelik borudan yapılmış boru dirseği olarak da adlandırılır. Çelik boru dirseği türleri kesintisiz ve kaynak gerektirir. Genellikle 1/2 inç ila 24 inç arası kesintisizdir, 24 inç üstü kaynaklıdır. Üretim sürecinin iyileştirilmesiyle birlikte kesintisiz boyutun boyutu 40 inç seviyesine ulaştı.
Şimdi konuş

Ürün ayrıntıları

Çelik Boru Dirsek

Daha önce belirttiğim gibi, boru dirseğine de boru dirseği denilen çelik boru direnci, aslında tamamen aynı değildir. Boru dirsekleri ve çelik boru dirseği boru sisteminin akış yönünü değiştiren ortak boru bağlantı parçalarıdır. Bazen değiştirilebilirler, ancak aynı değildir. Çelik boru dirseği, iki boruyu birbirine bağlamak için belli bir açının bükülmesi anlamına gelir. Neredeyse her bükülme yarıçapına ve açısına sahip olabilirler. Boru dirsekleri genellikle termal indüksiyon bükümü veya soğuk kavisli eğrilerle belirli ihtiyaçları karşılamak için kullanılır. Dirsek, Ansi / asme B16 standardına dayanan belirli bir dirsektir. 9 (veya en 10253 veya başka bir montaj standardı). Dirseğin bükülme yarıçapı genellikle "uzun yarı dirsek dirsek (LR dirsek)" veya "Kısa dirsek dirseği (SR dirsek)" olarak geçecek olan 1.5D veya 1D dir (D dirsek nominal çapıdır), dirsek açısı genellikle 45 derece veya 90 derece, bazen de 30 derece, 60 derece, 180 derece ve diğer özel olarak tasarlanmış dirsek.

Tahliye hattı için çelik boru dirseği kullanılabilir. Herhangi bir iyi drenaj - drenaj tasarımı, çelik boru dirseği çok önemlidir. Boru tesisatının bir parçasını oluşturan çelik boru dirseği, çalışma hatasını önlemek için şartnameye uygun olmalıdır. Borular kalitesiz veya herhangi bir spesifikasyona uygun olmayan ve tehlikeli olabilecek akışkanlarla uğraşırken hayati önem taşımaktadır.

Boru dirseği "yukarı" veya çapı biraz daha büyük olabilir veya bir boruya veya boruya uyarlanmak için yerleştirilebilir ve oluşmaz, enkaz yakalayabilir veya malzeme birikimi birikebilir ve keskin iç yükselmenin tıkanmasına neden olabilir. Yanlış dizayn edilmiş boru dirseği sıklıkla bu kategoride başarısız olur ve basınç artar ve boru dirseğine derhal zarar verilir.

Boru dirsek petrol ve gaz endüstrisi, petrol endüstrisi, enerji santrali ve gemi inşa endüstrisi için uygulanan boru yönünü değiştirmek için kullanılır. Genellikle bu endüstriler boru dirseği için yüksek basınç istemektedir.

Çelik Boru Elbow.jpg

Ürünler Adı

Karbon çelik boru montaj dirseği .


Boyut

Dikişsiz (SMLS) armatürler: 1/2 "-24", DN15-DN600.

Kaynaklı bağlantı parçaları (dikiş) 24 "-72", DN600-DN1800.

Özelleştirilmiş tür de kabul ediyoruz

Kalınlık

SCH10, SCH20, SCH30, STD SCH40, SCH60, XS, SCH80, SCH100, SCH120, SCH140,
SCH160, XXS.

Bağlantı türü

Butt Welded


Standart

ASME, ANSI B16.9 / B16.28

biz de müşteri tarafından sağlanan çizim ve standartlara göre üretebiliriz.

Malzeme

ASTM

Karbon çeliği (ASTM A234WPB, A234WPC, WPHY 42, 46, 52, 56, 60, 65, 70, 80.)


Yüzey

Siyah boya, pas önleyici yağ, vernik veya sıcak galvanizli.

Uygulamalar

Petrol, kimya, makine, kazan, elektrik, gemi inşaatı, inşaat, vb.

sertifika

ISO9001-2008, CE sertifikası


Sorgulama