Çelik Boru Ek Parçaları

Çelik Boru Ek Parçaları

Çelik boru bağlantı parçaları imalatı olarak. 36 yılı aşkın süredir her türlü boru bağlantı parçasını üretmekteyiz. Satın almada genel olarak takip edilen prensip, 1 inçlik çelik boru bağlantılarının her zaman 1 inçlik dirsek, tişört, redüktör, kapak gibi 1 inç'lik boru hattına bağlanmasıdır.
Şimdi konuş

Ürün ayrıntıları

Çelik boru bağlantı parçaları

Çelik boru bağlantı parçaları imalatı olarak. 36 yılı aşkın süredir her türlü boru bağlantı parçasını üretmekteyiz. Satın almada genel olarak takip edilen prensip, 1 inçlik çelik boru bağlantılarının her zaman 1 inçlik dirsek, tişört, redüktör, kapak gibi 1 inç'lik boru hattına bağlanmasıdır. Birçok müşteri, boru armatürleri tedarikine yönelik mühendislik tasarımcılarının gereksinimlerine göre mühendislik gereksinimlerine de uygundur.
Çelik boru bağlantı parçaları üretim süreci
Karartma
Boru bağlantı parçaları için kullanılan malzemeler çoğunlukla borular, levhalar ve çubuklardır ve kesme metodu malzeme özelliklerine ve ürünlerde kullanılan boşluğun şekline göre seçilir. Kütükün şekli, boyutu ve diğer ihtiyaçları farklı ürünlerin teknolojik gereksinimlerine göre yapılmaktadır.
Borular için, yaygın kesim yöntemleri bant testere makinası veya yay testere makinası kesme, gaz kesme ve plazma kesme içerir.
Sac için, ortak kesim yöntemleri arasında gaz kesme, plazma kesme ve delme delme bulunmaktadır. Çubuk için, yaygın olarak kullanılan kesme yöntemi, şerit testere veya kesme testere kesme, delme ve kesme olduğunu.

Karbon çelik boru fittings.jpg tanıtımı

Şekillendirme (kaynak)
Tüm boru bağlantı parçaları için şekillendirme vazgeçilmez bir süreçtir. Farklı ürünlerin şekillendirme süreci aynı değildir.
A. ısıtma
Sıcak şekillendirme sürecinde malzeme deformasyonu ihtiyacını karşılamak için, şekillendirme sırasında kütük ısıtılmalıdır. Isıtma sıcaklığı genellikle malzeme ve işlem gereksinimlerine göre belirlenir.
Sıcak bükme dirseği veya sıcak bükme borusu oluştuğunda, orta frekans veya yüksek frekanslı indüksiyonla ısıtma genellikle kabul edilir ve alev ısıtma yöntemi uygulanır. Bu ısıtma yöntemi, dirsek veya dirsek oluşturma işlemiyle sürekli ısıtmadır ve boru kütüğü, hareket sırasında ısıtılır ve tamamlanır. 1 inçlik çelik boru bağlantı parçaları diğer büyük boyutlardan çok daha kolaydır.
Sıcak presleme bükümleri, üç kez presleme veya dövme işlemi yapıldığında, reflektörün yeniden ısıtma yöntemi, alevle ısıtma yöntemi, indüksiyonla ısıtma yöntemi veya elektrikli fırının ısıtma yöntemi kullanılır. Bu tür bir ısıtma boru kütlesini önceden istenen sıcaklığa kadar ısıtmak ve daha sonra preslemek veya biçimlendirmek için kalıba dökmektir.
B. Kaynak
Kaynak dikişli boru ek parçaları iki durum içerir. Biri kaynaklı boru ile boru yapılır. Boru bağlantı parçaları için, kaynaklı borunun şekillendirme işlemi temelde dikişsiz boru ile aynıdır. Boru parçalarının şekillendirme işlemi kaynak prosedürünü içermez; diğeri boru bağlantılarının tamamlanması için boru bağlantı parçaları tarafından gerekli olan kaynak prosedürüdür. Tek bir çipe basıldıktan sonra, montaj ve kaynak ile oluşturulan dirsek daha sonra çelik kütüklere kaynaklanır ve daha sonra çelik levha ile preslenir ve daha sonra üç bağlantıya basılır.
Boru bağlantı parçaları genellikle manuel ark kaynağı, gaz korumalı ark kaynağı ve otomatik kaynak ile kaynaklanır. 1 inçlik çelik boru bağlantı parçaları en yaygın ölçüdedir.
Üretim tesisi, kaynak işlemlerini yönlendirmek ve kaynak işlemlerinin doğruluğunu teyit etmek ve kaynakçıların kaynak kabiliyetini değerlendirmek için ilgili şartnamenin gereksinimlerine göre kaynak işlemini değerlendirmek için kaynak prosedürleri hazırlamalıdır. Boru kaynak işlemlerinde kullanılan kaynakçılar, kalite ve teknik denetim departmanının ve ilgili yeterlilik belgelerinin incelenmesi yoluyla ilgili çeliğin kaynağına bağlanabilecektir. (bazı endüstrilerin yönetmeliklerine göre, bazı endüstrilerdeki kaynak boruları, kaynakçı muayenesi ve gemi bağlantı parçalarının kaynağı gibi kaynak teknik değerlendirmesini elde etmek için kullanılmalıdır. "Kaynak sınıflandırma toplumu kaynak ve kaynak prosedürü yeterliliği elde edilmek.

Çelik boru bağlantı parçaları press.jpg

C. temiz tedavi
Isıl işlem, boru imalatının önemli bir parçasıdır. Isıtma, ısı koruma ve soğutmanın ısıl işlem aşamaları sayesinde, şekillendirme prosesinde üretilen işleme sertleşmesi, artık gerilme ve metal deformasyon kusurları ortadan kaldırılır, şekillendirildikten sonra metal yapı ve şekillendirmelerden sonra borunun özellikleri deforme olur. işleme geri yüklenir veya performans artırılır ve yükseltilir.
Yaygın olarak kullanılan ısıl işlem ekipmanı yankı fırını, elektrikli fırın vb. Her zamanki kontrol modu, fırındaki termokuplun bir sensör aracılığıyla bir sıcaklık süresi otomatik kayıt cihazının kontrol cihazına bağlanmasıdır. 1 inçlik çelik boru bağlantılarının ısıl işlemi diğer büyük boyutlardan çok daha kolaydır.
Farklı ürün standartlarında ısıl işlem için farklı düzenlemeler vardır. Tüm deforme olmuş tüpler ısıyla işlem görmez. Genellikle, son oluşturma sıcaklığı düşük karbonlu bir çelik boru için 723 derece C'den (yeniden kristalleştirme sıcaklığı) az olduğunda, ısıl işlem yapılamamaktadır, çünkü dokunun son hali temelde bu sıcaklık altında normalleştirici bir durumdur, bu sıcaklığın altında veya 980'den yüksek. Isıl işlem yapılmalıdır; alaşımsız çelik veya paslanmaz çelik rakorlar, soğuk şekillendirme veya sıcak şekillendirme sırasında ısıyla işlemden geçirilmelidir.
Isıl işlemin geleneksel muayenesi genellikle sertlik testi ile yapılır.
D.Surface tedavisi
Boru bağlantı parçalarının yüzey işlemesi genellikle ürünün pürüzsüz hale getirilmesi ve sonraki işlem ve denetlemenin gerekliliklerini karşılayabilmesi için kumlama, kumlama, öğütme ve ürünün yüzeyindeki çizikleri çıkarmak için taşlama ve asitleme işlemlerinden oluşur.
Kumlama ile muamele edilen boru parçalarının yüzey sertliği biraz artmıştır.
E. Kesme işlemi
Kesme işlemi, boru uçlarının kaynak ucunu, yapısal boyutunu ve geometrik toleransını bitirme işlemidir. Bazı boru ürünleri için, talaşlı imalat iç ve dış çapta işleme içerir. Kesme işlemi, esas olarak özel takım tezgahları veya genel takım tezgahları ile gerçekleştirilir. Çok büyük boyutlu borular için, mevcut takım tezgahları işleme gereksinimlerini karşılayamadığında diğer yöntemler kullanılabilir. Örneğin, gaz kesildikten sonra öğütme yöntemi büyük kalibreli dirsek için kullanılır.
Boru bağlantı parçalarının görünümü ve boyut incelemesi genellikle kesimden sonra yapılır.

Çelik boru bağlantı parçaları testing.jpg

F.Norestif test
Tahribatsız testler, malzeme ve boru bağlantılarında meydana gelebilecek kusurları test etmek için önemli bir prosedürdür. Çoğu boru bağlantı standartları için NDT'nin gereksinimleri belirtilmiştir, ancak şartlar tutarlı değildir. Ürün standartlarının ve sipariş gereksinimlerinin tahribatsız muayenesine ek olarak, daha sıkı kalite kontrolüne sahip bazı üreticiler, fabrika ürünlerinin kalitesini sağlamak için malzeme, işleme teknolojisi ve dahili kalite kontrol düzenlemelerine göre tahribatsız test gereksinimleri de yapmaktadır. 1 inç çelik boru bağlantı parçaları en yaygın ürünlerdir. Gerçek işte, nitelikli tahribatsız tahribat testinin belirlenmesi, sipariş gereksinimlerine veya standartlarına göre belirlenmelidir. Borunun yüzeyi temelde borunun yüzey kalitesinin (MT, PT) tahribatsız muayenesi için orijinal boru, plaka veya dövme malzemelerin durumu olduğundan, belirli bir sınıfın gerekliliği II. Sınıf olarak sınıflandırılabilir. Bununla birlikte, kalifiye notun ne kadar önemli olduğunun önemi yoktur, ara tabakanın ve çatlağın derinliğini belirlemek kolay değildir.

Hot Tags: çelik boru bağlantı parçaları, Çin, üreticiler, tedarikçiler, boyutlar

Sorgulama

You Might Also Like