Karbon Çelik Uzun Yarıçaplı Dirsek

Karbon Çelik Uzun Yarıçaplı Dirsek

Karbon çeliği uzun yarıçaplı dirsek, borunun yönünü değiştiren boru bağlantı parçalarıdır. Dirsekler, çaprazlama, dönüşlerde ve kirişlerin çevresinde görülebilir. Kaynayan bükme borusu, iyi ölçeklenebilirlik, yüksek basınç direnci ve küçük direnç avantajlarına sahiptir.
Şimdi konuş

Ürün ayrıntıları

Karbon çeliği uzun yarıçaplı dirsek, borunun yönünü değiştiren boru bağlantı parçalarıdır. Dirsekler, çaprazlama, dönüşlerde ve kirişlerin çevresinde görülebilir. Kaynayan bükme borusu, iyi ölçeklenebilirlik, yüksek basınç direnci ve küçük direnç avantajlarına sahiptir. Bu nedenle inşaatta sıklıkla kullanılır. Dirseğin ana biçimleri şunlardır: çeşitli açılarda dirsek, U-şekilli boru, öne ve arkaya eğilme (veya" B" kelimesi) ve kavisli kavisli boru, vb. Karbon çeliği uzun yarıçaplı dirsek, borunun bükülmesinde kullanılan, keyfi bir bükülme açısına sahip bir boru bağlantı elemanıdır. Dirseğin bükülme yarıçapı R ile gösterilir. R daha büyük olduğunda, borunun bükülen kısmı daha büyüktür, bükme borusu nispeten pürüzsüzdür, R küçüktür, boru bükme kısmı daha küçüktür, daha hızlı kıvrılır.Karbon çeliği uzun yarıçaplı dirsek, üç bükülme açısına sahip bir borudur. Orta açı genellikle 90 °, yan açı 135 ° olur. Ark dirsekleri diğer boruları baypas etmek için kullanılır ve ark dirsekleri genellikle soğuk sıcak su ile sağlanan sıhhi tesisat ile borularda kullanılır. Boru boyutu çap, bükülme açısı ve bükülme yarıçapı ile belirlenir. Eğilme açısı çizim ve şantiyenin gerçek durumuna göre belirlenir ve daha sonra model yapılır, böylece plaka kaynar ve borunun bükülme açısı numuneye göre kontrol edilir. Model yuvarlak çeliği kaynatmak için kullanılabilir, yuvarlak çubuğun çapına göre boru çapı seçimi, 10-14mm olabilir. Karbon çeliği uzun yarıçaplı bükümün bükülme yarıçapı, boru çapının boyutuna, tasarım gerekliliklerine ve ilgili yönetmeliklere göre belirlenecektir. Ne çok büyük ne de seçilemeyecek kadar küçük. Bükülme yarıçapı çok büyük olduğu için, sadece daha fazla malzeme ile değil ve mekanın boru bükme kısmı da büyük olduğundan boru hattı montajında ​​zorluklar yaşanacaktır; Bükülme yarıçapı çok küçük seçilir, dirseklerin dirsek duvarı aşırı uzama ve incelme nedeniyle kuvveti azalır ve dirsek yan tüp duvarı sıkıştırılarak kırışıklık durumu oluşturur. Bu nedenle, genel kural: kaynama dirseğinin bükülme yarıçapı, boru çapının 3'ünden daha az olmamalıdır. 5 kez; Soğukta kaynayan dirseğin bükülme yarıçapı, boru çapının 4 katından az olmayacaktır; Kaynaklı dirseğin bükülme yarıçapı, boru çapının 1'inden az olmayacaktır.

carbon steel pipe bend

30 derece boru bükme kalitesindeki düşüşün başlıca nedenleri ve dikkat yöntemi:

  1. 30 derecelik boru dirseğinin bükülmesinde, dış kuvvet altındaki boru, burada tabakanın yan duvarının çekme gerilmesi etkisi ve incelmesi, iç basınç gerilme etkisi ve kalınlaşma, bağlantı borusu kesiti değişmektedir. 30 derecelik boru bükülmesinin kalitesinin düşmesine neden olmak kolaydır, bu nedenle RX değerinde çeşitli basınç seviyelerine sahibiz ve yanal inceltme miktarı netleştirilir, amaç RX ve SX değerini kontrol etmektir, böylece kalite.
    2. ön bölüm söylendi, 30 derece boru bükme boru bükme işlemi, çekme tarafı dışındaki malzeme, iç basınç nötr eksen pozisyonu bükme yönteminden farklıdır, üst bükme (sıkıştırma bükme) çalıştığı zaman Nötr eksen dış duvardan yaklaşık 1 / 3'dür, bükme (geriye bükme) çalışmasında, dış duvardaki nötr eksen 2 / 3. Bu nedenle ince duvarlı boruyu bükmek ve bükme yöntemini kullanmak faydalıdır .Hot Tags: karbon çeliği uzun yarıçaplı viraj, Çin, üreticiler, tedarikçiler, boyutlar

Sorgulama

You Might Also Like