Eksantrik Redüktörün Yapısal Özellikleri

Eksantrik redüksiyonun yuvarlaklığı ilgili ucun çapının% 1'inden fazla olmamalı ve izin verilen sapma 3 mm'de olmalıdır.
Şimdi konuş

Ürün ayrıntıları

Eksantrik redüktörün yapısal özellikleri

Eksantrik redüksiyonun yuvarlaklığı ilgili ucun çapının% 1'inden fazla olmamalı ve izin verilen sapma 3 mm'de olmalıdır. Hammadde standardı, ISO-SY / T5037, GB / T9711, GB / T8163, ASTM A106 / A53, ASTM A105, ASTM A234, ASTM A106, DIN Alman standardı ve müşteri gereksinimleri standartlarına uygun olmalıdır.
Redüktör boru çapını değiştirmek için boru bağlantı parçasıdır. Şekillendirme işlemi genellikle sıkıştırmayı azaltmak, çapı genişletmek veya çapı azaltmak ve çapı genişletmek için kullanılır ve redüktörün bazı özellikleri de damgalama şekillendirme kullanılabilir.

ss eksantric reducer.jpgcs ecc reducer.jpg

A. boyuna / genişleyen şekillendirme
Redüktörün büzülme işlemi, redüktörün büyük çapına eşit şekillendirme kalıbındadır ve tüp kütüğünün eksenel doğrultusunun preslenmesi yoluyla, metal kalıp boşluğu boyunca hareket eder ve şekil haline gelir. Çap azaltıcıya göre, bir pres şekillendirme veya çoklu pres şekillendirme şeklinde bölünmüştür. Aşağıdaki diyagram konsantrik redüksiyonun çizimidir.
Genişletilmiş çap şekillendirmesi, farklı çaplı borunun çapından küçük olan bir boru kağıdıdır ve iç kalıp iç çapı genişletilir. Genişleyen işlem ağırlıklı olarak büyük çaplı redüktörün boyunlama ile oluşturulmasının kolay olmadığı problemini çözmekte ve bazen genişleme ve azaltma yöntemi malzeme ve ürün oluşturma ihtiyacına göre birleştirilmektedir.
Büzülme veya genleşme sürecinde, soğuk basınç veya sıcak presleme, farklı malzemeler ve farklı çaplara göre belirlenir. Normal koşullar altında mümkün olduğunca soğuk basınç, ancak çoklu çaplarda durumun ciddi şekilde sertleşmesine neden olmak için kalın duvar kalınlığı veya alaşımlı çelik malzemeler sıcak presleme yöntemiyle kullanılmalıdır.
B. Damgalama şekillendirme
Redüktör üretimi için hammadde olarak çelik boru kullanımına ek olarak, indirgeyicinin kısmi boyutu üretim için çelik levha damgalama işlemi için de kullanılabilir. Çizimde kullanılan kalıp şekli, redüktörün yüzey boyutunun tasarımına ve kesme işleminden sonra çelik levhanın damgalanmasına değinmektedir.

Sorgulama